Connect with us

Oyun

Final Fantasy 7 Rebirth duyuruldu

Final Fantasy 7 Remake Part 2’nin adı Rebirth olacak

Final Fantasy 7 Rebirth duyuruldu

Dün gece CAPCOM tarafından düzenlenen Final Fantasy VII 25th Anniversary Celebration etkinliğinde serinin hayranlarını heyecanlandıracak duyurular paylaşıldı. 2020 yılında piyasaya sürülen ve oyuncular tarafından oldukça beğenilen Final Fantasy 7 Remake‘in devamı niteliğinde yeni bir oyun geliyor. CAPCOM, serinin bir sonraki oyununun Final Fantasy 7 Rebirth olacağını açıkladı. İlk oyunun hikayesinden yıllar sonrasını ele alacak Final Fantasy 7 Rebirth 2023 yılının kış aylarında Playstation 5’e özel çıkacak.

Oyunun yaratıcı direktörü Tetsuya Nomura:

”Final Fantasy 7 Rebirth aynı zamanda orijinal oyunları deneyimlememiş kişilerin eğlenebilmesi için de tasarlanıyor. Yani yeni oyuncular Final Fantasy 7 maceralarına Rebirth ile başlayabilirler. Cloud9 ve arkadaşları bu oyunda yeni bir maceraya atılıyor ve inanıyorum ki Midgar’dan ayrılmalarından sonra şahit olacakları sahneler oyunculara yeni, taze bir deneyim sunacak. Daha geliştirilmeye başlanmadan her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğu bu ölçekte bir oyun nadirdir. Üçüncü remake için geliştirme sürecine kendim başladım ve tamamlanması için çalışıyorum.”

Final Fantasy 7 Rebirth’ün yaratıcıları serinin devamı için bir remake üçlemesi yapılacağını açıkladı. Hali hazırda geliştirilmeye başlanan üçüncü remake için herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Bunun yanı sıra 2007 yılında PSP platformuna çıkan Crisis Core’un remake versiyonu önümüzdeki aylarda Steam’e çıkış yapacak. Cloud, Zack ve Sephiroth’un Final Fantasy 7 Rebirth’ün devasa açık dünyasında gezintiye çıktığı trailer videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun