Connect with us

Espor

Fnatic, 2022 VCT kadrosunu ”BraveAF” ile tamamladı

Fnatic ekibi EMEA Stage 1 Challengers beşlisini duyurdu

Fnatic, 2022 VCT kadrosunu ''BraveAF'' ile tamamladı

EMEA bölgesinin önde gelen takımlarından Fnatic, 2022 yılında mücadele edecek Valorant kadrosunu duyurdu. Geçtiğimiz sene Valorant Champions çeyrek finalinde hayal kırıklığı bir performansla turnuvanın sürpriz takımlarından KRÜ Esports’a elenen Fnatic, Domagoj “Doma” Fancev‘i yedeğe çekmiş, organizasyona yeni soluk katabilecek oyuncu arayışına başlamıştı. 2021 yılının başından beri Fnatic kadrosunda bulunan Doma’nın yeri CIS takımlarından OBG’de forma giyen ”BraveAF” ile dolduruldu.

Fnatic ekibi son iki seneyi Team Empire ve One Breath Gaming bünyesinde geçiren 26 yaşındaki Andrew “BraveAF” Gorchakov’u transfer ettiğini açıkladı. Ana koç Jacob ‘Mini’ Harris‘in belirttiğine göre takımda rol değişikliğine gidilecek ve Boaster daha esnek bir oyun yapısı benimserken BraveAF ise Sova görevini üstlenecek.

Fnatic’in 2022 Valorant Champions Tour kadrosu:

  • Jake ”Boaster” Howlett
  • James ”Mistic” Orfila
  • Nikita ”Derke” Sirmitev
  • Martin ”Magnum” Peňkov
  • Andrew “BraveAF” Gorchakov

Koç ”Mini” tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

”2022 için takımda rolleri değiştirmek ve Boaster’a IGL-destek oyuncusu olarak daha fazla esneklik sağlamak istedik. Kendine güvenen bir Sova oyuncusu olarak BraveAF bize oyun içinde değer verdiğimiz harika aim ve akıllı oyunlar yapabilmenin yanı sıra, oyun haricinde gelişim açlığı ve pozitif takım arkadaşı olabilme gibi değerler sağlıyor. Büyük bir potansiyele sahip yetenekli oyuncu bulduğumuza inanıyoruz.”

Fnatic, taraftarlarına 2022 yılı için umut veriyor

Her ne kadar VCT Masters: Berlin turnuvasına katılamasa da Fnatic, 2021 yılının en başarılı takımlarından biri olarak göze çarptı. EMEA Stage 2 Challengers’ta gösterdiği başarı ile Masters: Reykjavik biletini cebine koyan Fnatic, beklentilerin üzerinde bir performansla finale kadar yükselmiş fakat kupaya uzanan taraf Sentinels olmuştu. Yılın en büyük turnuvası Valorant Champions‘ta D grubunu Cloud9 ve Vision Strikers’ın önünde lider bitirmiş, çeyrek finalde herkesin takdirini toplayan Latin Amerika temsilcisi KRÜ Esports’a elenmişti.

Şubat ayında başlayacak EMEA Stage 1 Challengers turnuvasında mücadele edecek Fnatic, büyük çoğunluğunu aynı tuttuğu kadrosuyla 2022 yılına taraftarlarını mutlu ederek başlamak istiyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor