Connect with us

Espor

Fortnite gerçekten çok popüler mi?

Fortnite yavaş yavaş bitiyor mu?

Piyasaya çıktığından itibaren büyük reklamlar ve etkinlikleriyle en çok izlenen ve oynanan espor oyunları arasında yerini alan Fortnite, geçtiğimiz ay dibi gördü. Geçen sene Twitch’te rekorlar kıran oyun, Ninja’nın Mixer’e geçişinden itibaren ciddi bir izleyici kaybetti.

Eskiden League of Legends, Dota 2, CS: GO gibi oyunlarla kıyaslanırken son zamanda artık popülerliğini yitirmiş gibi duruyor. Özellikle Apex Legends ve CoD: Black Ops 4 oyunlarının çıkışından sonra izleyici kaybetmeye başlayan Fortnite, Ninja’nın Mixer’e geçişinden sonra Twitch’te tarihinin en az izlenme sayılarına ulaştı. Apex Legends ve CoD: BO 4 de haftalık 30 milyon saat izlenme rakamlarına ulaşmayı başarmıştı.

Hayatta kalma oyunları Twitch’te her zaman ilk çıktıklarında çok yüksek izleyicilere sahip oluyorlar. Ancak PUBG örneğindeki gibi zaman geçtikte, yayıncıların da farklı oyunlara yönelmesiyle yavaş yavaş popülerliklerini yitiriyorlar. Fortnite ise bu tarz dönemlerde daima büyük etkinlikler düzenleyerek zirveye yeniden ortak olabiliyor. Özellikle Amerika’da şu an için hala en popüler oyunlar arasında yer alan Fortnite, Avrupa’daki düşüşünü yine büyük bir etkinlikle durdurup zirveye yükselmeyi hedefleyebilir. Ancak herkesin aklında aynı soru var; Fortnite Ninja ve Tfue olmasa gerçekten bu kadar çok izlenecek mi?

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor