Connect with us

Espor

FunPlus Phoenix destek oyuncusu Crisp ile yollarını ayırdı

FPX ekibi kadroyu yeni baştan inşa ediyor

FunPlus Phoenix destek oyuncusu Crisp ile yollarını ayırdı

Çin ligi LPL’in önde gelen takımlarından FunPlus Phoenix, destek oyuncusu Crisp ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdığını duyurdu. 2019 yılında takımıyla hem ligi hem de Dünya Şampiyonası’nı kazanmayı başaran Crisp, 2017 yılının Aralık ayından bu yana FunPlus Phoenix forması giyiyordu. Nuguri, Tian ve Doinb‘nin ayrılmasıyla birlikte sözleşmesi 2022 yılının sonunda bitecek olmasına rağmen Crisp, önümüzdeki mevsim diğer fırsatları değerlendirme kararı aldı.

FunPlus Phoenix kadrosunu dağıttı

2021 Dünya Şampiyonası’nda yaşanan hayal kırıklığının ardından FunPlus Phoenix kadroyu tamamen yeniden inşa ediyor. Geçtiğimiz sene Nuguri hamlesiyle ligin bir numaralı favorisine dönüşen FPX ekibi LPL’de şampiyonluğu önce RNG’ye, ardından Edward Gaming‘e kaptırmıştı. Takımda yalnızca alt koridor oyuncusu Lwx kalmakla birlikte önümüzdeki mevsim için hangi isimlerin düşünüldüğü belirsizliğini koruyor. Dünya Şampiyonası’nın en güçlü üç ekibinden biri olarak görülen FPX gruplardan dahi çıkamamış, yılın en büyük çöküşüne imza atmıştı.

”Bugün  Liu ”Crisp” Qing-Song‘un takımdan ayrılacağını duyurmak için buradayız. Ana kadromuzun bir üyesi olarak, herkes takıma kattığın aidiyet duygusunu ve sıkı çalışmanı içtenlikle takdir ediyor. Geçtiğimiz dört yıl boyunca, hakkındaki şüpheleri nasıl bertaraf ettiğine ve kendini ligin en iyi destek oyuncularından biri olarak kanıtladığına şahitlik ettik. Organizasyonumuz altındaki tüm o dikkat çekici performansların ve elde ettiğin harika başarılar asla unutulmayacak.”

Crisp

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor