Connect with us

Espor

Futbolist Kurucu Ortağı Cesur Sünnetçioğlu, Sterben olayı hakkında konuştu

Sünnetçioğlu: “Hukuki süreç sonunda hukuka aykırı davranan eski oyuncumuz acı gerçeklerle yüz yüze gelecektir.”

Futbolist Kurucu Ortağı Cesur Sünnetçioğlu, Sterben olayı hakkında konuştu

6 Ocak Perşembe gününün akşam saatlerinde resmi sosyal medya hesapları üzerinden bir açıklamaya yayınlayan Futbolist ekibinin ayrılığı duyurması ile birlikte başlayan Emre “Sterben” Demirci olayı hala sıcaklığını hala koruyor. Geçtiğimiz günlerde Demirci’nin Fire Flux Esports’a katıldığını duyurmasının ardından gelen açıklamalara ek bir açıklama 19 Ocak Çarşamba gününün akşam saatlerinde Futbolist Kurucu Ortağı Cesur Sünnetçioğlu tarafından yapıldı.

Sünnetçioğlu, TwitLonger üzerinden yayınladığı açıklamayı yapma nedenini “Planlı ve organize karalama operasyonu hakkında…” başlıklı yazıyı “Kulübümüze gelen çirkin iftiralar ve tarafımıza yapılan karalama operasyonu sebebiyle doğruları açıklama gereği duydum.” sözleri açıklarken, Sterben’in açıklamasında yer alan hile iddiası hakkında “Sözleşmelerimiz ise tüm oyuncularımız için standart metinler içermektedir. Hileli bir madde olmadığı gibi oyuncumuz İKİNCİ KEZ uzatma hükmü içeren sözleşmeyi okuyup kabul edip imzalamıştır.” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz dönemde yapılan açıklamalarda da dile getirilen Demirci’nin Futbolist tarafından ayarlanan takım görüşmelerine katılmadığı söylemlerini yineleyen Cesur Sünnetçioğlu, kendisi ile oyuncu arasında geçenleri “açık açık kafasındakini söylemesini aksi takdirde VCT kaçıracağını dile getirmiş olup sonrasında SMB, FF, DA, Eternal Fire gibi takımlar ile görüşme yapabileceğini yine yazılı olarak kendisine bizzat ben ilettim fakat kendisi bunu kabul etmedi. Hiçbir acelesi olmayan hal ve tavırlarına rağmen oyuncumuza kariyeri için VCT’nin gerisinde kalmaması adına biz baskı yaptık.” sözleri ile anlattı.

Cesur Sünnetçioğlu’ndan Sterben’e açık çağrı

Yayınladığı açıklamanın devamında Futbolist takımının Kurucu Ortağı Cesur Sünnetçioğlu, eski oyuncusuna bir açık çağrı yaptı. Özel hayatın gizliliğine saygısından dolayı bugüne kadar yazışmaları paylaşmadığını dile getiren Sünnetçioğlu, Sterben’in dilerse konu hakkındaki yazışmalarını yayınlayabileceğini, bu konu hakkında rızası olduğunu söyledi.

Açıklamasının devamında olayın hukuki tarafı hakkında da konuşan isim, “2022 senesini beraber planladığımız hatta transferleri bile yine yazılı şekilde beraber değerlendirdiğimiz oyuncumuz daha yaptığımız ön ödemeleri ve borcunu bile geri ödemeden sözleşmesini hukuka aykırı olarak fesih etmiş olup daha öncesinde 29 Aralık 15:30’da yaptığımız toplantıda anlaşıldığı üzere fesih maddelerini bile tam okumamıştır. ” sözlerini dile getirirken, iki tarafın da önceki açıklamalarında dile getirdiği fesih bedeli hakkında şöyle konuştu:

“2022 senesini beraber planladığımız hatta transferleri bile yine yazılı şekilde beraber değerlendirdiğimiz oyuncumuz daha yaptığımız ön ödemeleri ve borcunu bile geri ödemeden sözleşmesini hukuka aykırı olarak fesih etmiş olup daha öncesinde 29 Aralık 15:30’da yaptığımız toplantıda anlaşıldığı üzere fesih maddelerini bile tam okumamıştır. Açıklamasında yazdığının aksine hiçbir zaman bu maddelerin ederini ödemeyi de teklif etmemiştir. Kendi imkanlarıyla fesih bedelini ödeyeceği söylenen oyuncumuz için fesih bedelinin çok altında bir bedeli talep etmiş olup sonrasında bir kulübün özellikle saklandığını ve arka planda neler döndüğünü öğrendiğimizde yaptığımız teklifi haklı sebeplerle geri çektik ve sözleşmedeki maddelerin ederinden daha düşük fakat son teklifimize göre daha yüksek bir bedel talep ettik. Sözleşmedeki maddelerin hukuki geçerliliği oyuncumuzun yapmış olduğu açıklamadaki gibi “güzel günler hatırına” lütfedip bir kısmını ödemeyi teklif etmesine bağlı değildir, yasal olarak bağlayıcıdır.”

“Hukuka aykırı davranan eski oyuncumuz acı gerçeklerle yüz yüze gelecektir”

Açıklamasının sonunda Emre “Sterben” Demirci’nin kafasının son derece karıştığını ve oyuncunun çelişkili açıklamalarla kamuoyunun da kafasını karıştırdığını belirten Cesur Sünnetçioğlu, açıklamasını şöyle sonlandırdı:

“Elimizdeki tüm belgeler ve yazışmalar ile hukuki süreç sonunda hukuka aykırı davranan eski oyuncumuz acı gerçeklerle yüz yüze gelecektir. Sadece VALORANT değil, PUBG Mobile, FIFA gibi diğer branşlarındaki oyuncularımız, hatta genel müdürümüz dahil başarılarımızı kıskanan, sportmenlik ruhuna ve adil rekabet kurallarına aykırı davranan kişiler tarafından planlı bir saldırıya maruz kaldığımızı bildirmek isterim. Bu saldırılar karşısında daha da güçlenip Türk espor tarihinde yine ilkleri başarıp tüm taraftarlarımızı gururlandıracağımıza söz veriyorum. İyiler mutlaka kazanır.”


İlginizi Çekebilir:

Futbolist: “Etik dışı eylemleri kamuoyunun takdirine bırakıyoruz”

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor