Connect with us

Espor

G2 CEO’su Ocelote, Perkz’ü neden Fnatic’e satmadığını açıkladı

“En büyük rakibimin benden daha iyi olmasına izin veremem.”

G2

The Crackdown podcast’inde yakın zamanda yayınlanan bir görüntüde , G2 Esports CEO’su Carlos “Ocelote” Rodríguez, League of Legends offseasonunda süperstar orta koridor Perkz‘ün LEC rakibi Fnatic‘e gitmesine izin vermeme kararının arkasındaki düşünce sürecini anlattı.

Ocelote, “Perkz‘in Fnatic‘te olduğunu ve Fnatic ekibinin yenilenmesinden hemen sonra ne olacağını hayal edin” dedi. “Bunu istiyor muyum? Hayır, çünkü tüm seçeneklerimin açık olmasını istiyorum. Bu beni kötü biri yapar mı? Eğer düşündüğün buysa git kendini becer, bu yüzden inanılmaz derecede safsın, eğer herkese izin vererek kupa için savaşan dünya standartlarında bir numara olabilecek bir takım kurabileceğini düşünüyorsan bu olmayacak.”

Ayrıca Perkz‘in G2‘nin rakibine gitmesine izin vermenin organizasyon için akıllıca bir iş kararı olmadığını da açıkladı.

Ocelote, “İnsanlara maalesef Red Bull ile ödeme yapamam, onlara para ödemek zorundayım ” dedi. “Ve para kazanmak için bir iş kurmak zorundayım. Ve bir iş kurmak için, sponsorlarıma/yatırımcılarıma kuruluşumun bir numara olduğuna dair güvence vermem gerekiyor. Sadece kazanmakla kalmayıp, aynı zamanda ürünleri de satabilirim ve tüm bunların yolunda olması için en büyük rakibimin benden daha iyi olmasına izin veremem.”

Perkz‘in offseason sırasında birden fazla takıma gittiği bildirildi , ancak Fnatic onlardan biri değildi . Perkz‘in Fnatic‘e gitmesi büyük olasılıkla LEC‘i bölge olarak başka bir seviyeye yükseltecek olsa da, G2‘nin şampiyonlukları kazanmaya devam etme hedefine doğrudan bir tehdit olucaktı.

G2, maçların en önemli olduğu zamanlarda Fnatic‘i yenmesiyle bilinir. Ancak Perkz, Fnatic‘e gidip eski takımını alaşağı etmelerine yardımcı olsaydı, G2 kendini zor bir noktada bulabilirdi.

League of Legends 2020 All Star etkinliği VFŞL takımı açıklandı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor