Connect with us

Espor

G2, takımın ana koçu GrabbZ ve baş analisti Duffman ile yollarını ayırdı

2017 yılının Aralık ayından beri takımın başında bulunan GrabbZ ile resmi olarak yollar ayrıldı

GrabbZ

Avrupa ligi LEC’nin köklü takımlarından G2 Esports, 2017 yılının Aralık ayından beri takımın başında bulunan, toplamda 4 lig ve 1 MSI şampiyonluğuna ulaşan koç Fabian “GrabbZ” Lohmann ve baş analist Christopher “Duffman” Duff ile resmi olarak yollarını ayırdığını duyurdu. Geçtiğimiz tarihlerde her iki teknik ekip üyesinin de yeni fırsatlar keşfetmek için serbest olduğunu açıklayan G2, kadro üzerindeki ilk değişikliğini yapmış oldu.

GrabbZ’ın bir sonraki durağı Team BDS olabilir

LEC’de Schalke 04’ün slotunu 26.5 milyon euro karşılığında satın alan ve ligimizden tanıdığımız menajer Mert Tanrıverdi’yi kadrosuna dahil eden Team BDS, koçluk rolünü GrabbZ’e verebilir. Geçtiğimiz sezonlarda bölgesel ligde mücadele eden Team BDS’in LEC’ye girerken kadrosuna ciddi yatırım yapması bekleniyor.

G2 yeniden yapılanmaya gidiyor

Yalnızca teknik ekip üzerinde oynamalar yapmayacak olan G2, başarısız geçirilen son 2-3 sezonun ardından Rekkles’ın takıma dahil olmasıyla kurulan rüya kadroyu bozmayı düşünüyor. Mad Lions ve Rogue’un net bir şekilde hükmettiği LEC’de G2 ekibi uluslararası turnuvalara dahi katılamıyor. Perkz-Caps ikileminin çözülmesinin ardından G2 Esports, 2019’da final, 2020’de ise yarı final oynadığı Dünya Şampiyonası turnuvasında bu yıl mücadele edemedi. Öte yandan 2019 yılında ana koç GrabbZ ile MSI turnuvasını kazanan G2 ekibi son iki yıldır en büyük ikinci turnuvaya da katılım sağlayamıyor.

Perkz’ün takımdan ayrılmasından sonra düşüşe geçen G2, ormancı Jankos ve orta koridor Caps haricindeki tüm oyuncu ve teknik ekibini değiştirmeyi planlıyor. Transfer söylentileri arasında Mad Lions’ın alt koridor ikilisi Carzzy ve Kaiser, bir dönem ligimizde boy gösterip TSM ile LCS şampiyonluğuna ulaşan üst koridor oyuncumuz Broken Blade ve Team Vitality’nin genç destek oyuncusu Labrov gibi isimler dolaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor