Connect with us

Espor

Galakticos Akademi koçu Mecrenas açıklamlarda bulundu!

Mecrenas’ın açıklamaları haberimizde!

Ülkemizde genç oyuncuları yetiştirmeyi amaçlayan organizasyonlardan birinde çalışan Galakticos Akademi koçu Mecrenas açıklamlarda bulundu.

Mecrenas, kişisel Twitter hesabı üzerinden uzunca bir açıklama paylaştı. Takımın eski koçu ”Cognac”ın takımdan ayrılmasıyla takıma katılan Mecrenas, kendisine yöneltilen suçlamalara ve dedikodulara cevap vermeyi eksik etmedi.

Mecrenas’ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ise şu şekilde:

Herkese merhaba,

Her şeyi en başından sonuna kadar anlatmak istiyorum. Galakticos Akademi takımının başına koç olarak herkesin bildiği gibi sezon ortasında cognac’ın beklenmedik ayrılışı üzerine geldim. Başlangıçta takımda analist olarak görev alacaktım ancak sürecin sonu bunu gerektirdi ki bende zaten birçok kişiye daha önce söylediğim gibi analistlik konusuna ilgisi pek olmayan koçlukla  ilgilenen ve kariyerini koç olarak inşa etmek isteyen biriyim. Takıma girişimle beraber sezonun öncesinde oynanan tüm maçları izledim. Oyuncularla hem bireysel hem toplu olarak konuşmamda onlarında benim gibi düşündüğünü fark ettim. İlk hafta olan antrenmanlardan istediğimiz sonuçları hiç alamadık. Ben oyuncularla konuştuğum zaman oyuncuların neredeyse tamamı değişiklik gerekebileceğini ve hatta gerekirse kendilerinin bile yedeğe çekilebileceğini yeter ki bu durumun düzelmesini istediklerini söylediler. Ben de yönetimle konuştum ve bazı değişikleri onlarında yapmak istediğini öğrendim. Reber ben takım içinde değişiklik olabilir dediğimde bu durumu biraz farklı anladı ve yorumladı sonunda muhtemelen kendi içinde doldu ve önce bir takım arkadaşına sonra bana sonra ise menajere olan yanlış davranışlarda bulundu ki bunlar bir çok takımın kabul etmeyeceği davranışlardı. İlk haftayı ne olursa olsun değişiklik yapmadan oynamak istedim ve kötü bir şekilde kaybettik. Takım yönetimi devam eden süreçte benim referansım ve isteğim doğrultusunda değil kendi izledikleri ve takip ettikleri oyunculardan önerilerde bulundu. Bende sezon ortasında gelen bir koç olarak karşı çıkmadım ve onayladım çünkü takım kötü bir süreçten geçiyordu ve müdahale etmem daha kötü hale getirebilirdi. Yani bilinenin aksine daha önce aynı takımda çalışmış olduğum hiçbir oyuncu ne benim referansım ne de benim isteğim üzerine denenmedi. Denenme yapıldıktan sonra yedekli bir sistem oluşturup takım içinde rekabet ortamı yaratılması gerektiğine yine birlikte karar verdik. Çünkü denemelerde oyuncular daha iyi oynuyordu. Ancak sürecin bu noktadan sonrasında ne olduğunu tam olarak ben bile farkında değilim. Bana karşı bilinçsizce ve nefret duygularıyla yönetilen, içinde aşağılama, hakaret ve taklit gibi şeyleri barındıran kötü
niyetli bir linç kampanyası başlatıldı.

Ben LOBİCİYMİŞİM

Bunu ben ilk duyduğumda şok oldum. Neden böyle düşünüyorlardı ki hiçbir kararı ben tek başıma vermemiştim. Başka koçlar da daha önce çalıştığı oyuncularla çalışıyordu. Bu bir karalama kampanyasıydı. Anlam veremedim dedim çünkü insanlar beni tanımıyor ve süreçten haberdar değiller. Ben bu süreçte tahmin edilemeyecek kadar çok yıprandım. Açıklama yapma sebebim ise çok farklı. Ben bugün bu açıklamayı yapıyorum ama biliyorum ki tüm süreci anlatmama rağmen bazı insanlar düşünerek konuşmak yerine nefretle ve bilinçsizlikle hareket edeceği için hala aynı şeyi yapanlar olacaktır. Ancak beni hiç tanımayan hatta bazı noktalarda  desteklediğim takdir ettiğim ancak tanışma fırsatı bulamadığım veya konuştuğum iletişimde olduğum insanların bu linçte bir payı olması beni çok üzdü. Üzülerek söylüyorum ki söyledikleriniz maalesef iftira ve karalamadır. Tüm takım yönetimiyle bu durumu hep konuştum ve bu konuda bana mental açıdan hep destek oldukları içinde onlara teşekkür ederim. Ben sadece kötü giden bir süreç esnasında kimse daha fazla yıpranmasın istedim. Lütfen insanlardan duyduklarınızla değil kendi gördüklerinizle oluşan fikirlerinize önem verin arkadaşlar. Nasıl biri olduğuma siz kendiniz için kendi gözünüzden ve benimle yaşadıklarınızdan yola çıkarak karar verin. Tek temennim budur. Kulaktan kulağa’nın ne kadar tehlikeli olduğunu çok küçükken öğrenmiştik. Bunu insanlar üzerinde yapmak çok acımasızca.


Bu haber ilginizi çekebilir:

Tribe Gaming, San Antonio Spurs şirketinden yatırım aldı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor