Connect with us

Espor

Galatasaray Espor Alive ile yollarını ayırdı

Galatasaray ekibinden ayrılık haberleri gelmeye devam ediyor

Galatasaray Espor Alive ile yollarını ayırdı

VFŞL 2021 Yaz Mevsimi şampiyonu Galatasaray Espor, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla takımın nişancısı Alive ile yollarını ayırdığını duyurdu. Koç ekibi Basei ve Irean ile de devam etmeme kararı alan Galatasaray Espor ekibinden ayrılık haberleri peş peşe geliyor. 2022 Bahar Mevsimi’ne girilirken en önemli oyuncularından biri olan Bolulu‘nun NASR Esports’a transferi ve Alive’ın ayrılığı sonrası kadronun nasıl kurulacağı merak konusu oldu.

Galatasaray Espor kadroyu şekillendiriyor

2019 yılında Bursaspor formasıyla tanıdığımız Alive, 2021 yılının kış mevsimine Beşiktaş Esports kadrosunda çok iyi bir başlangıç yapmasına rağmen normal sezonu yedinci sırada tamamlayarak mevsim finallerinde boy gösterememiş, VFŞL 2021 Yaz Mevsimi’nde şansını Galatasaray Espor ile denemişti. Normal sezonu 15G 3M ile birinci sırada bitiren GS ekibinin önemli parçası olan Alive, partneri Zergsting ile ligin en iyi alt koridorlarından biri olarak görülüyordu. Büyük finalde NASR Esports’u 3-1 mağlup ederek 2021 Dünya Şampiyonası’na ön elemeden katılma hakkı kazanan Galatasaray, taraftarlarına ana gruplara kalma adına umut vermişti.

Ön eleme aşamasında PCS temsilcisi Beyond Gaming’e 3-2 kaybederek Dünya Şampiyonası’na erkenden veda eden Galatasaray ekibinde Alive, kendisinden beklenilenin bir hayli altında performans sergiledi. Tecrübesiyle uluslararası sahnede fark yaratması beklenen Alive takımın aksayan parçalarından biri olarak dikkat çekti. Önümüzdeki mevsim için 23 yaşındaki Koreli nişancı ile yola devam etmeme kararı alan Galatasaray’ın bir sonraki hamlesi alt koridor için olabilir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor