Connect with us

Espor

Gambit Esports VALORANT Champions 2021 Büyük Finalinde!

Gambit Esports VALORANT Champions 2021 Finalisti Oldu!

gambit esports valorant champions 2021 finalist

Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen yılın son resmi VALORANT turnuvası VALORANT Champions 2021’de yarı final aşaması sonra erdi ve finalistler belli oldu. İlk finalist Team Liquid’i 2-0 yenen Acend ekibi olmuştu. KRÜ Esports ile yaptığı karşılaşmayı 2-1 kazanarak ikinci büyük finalist ise Gambit Esports oldu.

EMEA bölgesinden başarılı ekip Gambit Esports her ne kadar hepsini 2-0 yenmese de rakiplerinin hepsini yenerek yarı final aşamasına kadar yükselmeyi başarmıştı. LATAM bölgesinden KRÜ Esports ise önce Sentinels ekibini; sonra da FNATIC ekibini yenerek çok çok büyük bir başarı sergilemişti. Yarı final aşamasında Gambit Esports ve KRÜ Esports finalist olmak için mücadele etti. İşte karşılaşmanın özeti:

Breeze 13-8 (Gambit Galibiyeti)

Karşılaşmanın ilk haritası Gambit ekibi tarafından seçilen Breeze oldu. KRÜ Esports, rakibinin seçtiği haritaya oldukça iyi başladı ve ilk yarıyı 8-4 önde kapatmayı başardı. Gambit Esports, muhteşem bir geri dönüşe imza attı ve ikinci yarıda tek bir raund bile kaybetmeyerek haritayı 13-8 galip kapattı. Böylece genel skor 1-0 oldu.

Ascent 13-7 (KRÜ Galibiyeti)

Karşılaşmanın ikinci haritası ise KRÜ ekibi tarafından seçilen Ascent oldu. KRÜ Esports, kendi seçtiği haritada ilk yarıda Gambit’e karşı başarılı bir performans gösterdi. İlk yarı KRÜ’nün lehine 7-5 kapandı. İkinci yaırda Gambit Esports tabanca raundunu ve ardından gelen raundu almayı başardı ancak KRÜ daha fazlasına izin vermedi. KRÜ Esports, kalan tüm raundarı kazanarak haritayı 13-7 galip kapattı. Böylece genel skor 1-1 oldu.

Bind 18-16 (Gambit Galibiyeti)

Çekişmenin belki de en yüksek olduğu belirleyici harita ise Bind oldu. KRÜ Esports ilk yarı performansını yine konuşturdu ve yarıyı 8-4 önde kapatmayı başardı. İkinci yarıda ise Gambit Esports’tan yine bir geri dönüş geldi. KRÜ tarafından cevaplar gelse de yeterli olmadı ve maç 12-12’lik skorla uzatmaya gitti.

Maç 16-16‘ya kadar uzatmaya gitti. Bu aşamada taraflar sürekli birbirlerine karşı kazanma şansını elde etti ancak haritayı son kapatan Gambit Esports oldu. Harita 18-16 Gambit tarafından kazanıldı. Böylece genel skor 2-1 oldu ve Gambit, genel karşılaşmayı kazanmış oldu.

Gambit Esports VALORANT Champions 2021 Büyük Finalinde!

Böylece Gambit Esports VALORANT Champions 2021 büyük finaline yükselmiş oldu. 12 Aralık 2021 tarihinde Gambit’in  büyük final rakibi temsilcimiz ”cNed”in de yer aldığı Acend ekibi olacak. Turnuvanın son durumuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor