Connect with us

Oyun

Garawell Games’in ilk oyunu Bridge Race nisan ayında 50 milyon indirmeyi aştı

Garawell Games CEO’su Başaran: “Türkiye’deki oyun girişimlerinin ihracat potansiyelleri çok yüksek.”

Garawell Games'in ilk oyunu Bridge Race nisan ayında 50 milyon indirmeyi aştı

2021 yılının Ocak ayında kurulan Türk oyun şirketi Garawell Games’in ilk oyunu Bridge Race, yapılan son basın açıklamasına göre 50 milyonun üzerinde indirme sayısıyla 2021 yılının Nisan ayında dünyada en çok indirilen mobil oyun oldu.

Global oyun yapımcısı Supersonic Studios ortaklığıyla 2021 Mart ayında yayınlanan Bridge Race isimli oyunun 120 ülkede mobil platformların zirvesine yerleşip, dünya genelinde 50 milyonun üzerinde indirme sayısına ulaştığı belirtiliyor.

Garawell Games şirketinin Kurucusu ve CEO’su Nebih Başaran yaptığı açıklamada “Türkiye’deki oyun girişimlerinin ihracat potansiyelleri çok yüksek. Garawell Games olarak 7 kişilik bir ekiple başladığımız yolculukta önemli yatırımlar aldık ve artık oyunumuz dünyanın dört bir yanına ulaşarak zirveye yerleşti. Ülkemizin bu sektörde sahip olduğu yeteneği ve potansiyeli de göstermesi sebebiyle, böyle bir başarıya imza attığımız için çok mutluyuz. Türkiye’den dünyaya değer yaratan oyunlar ihraç etmek ve listelerde üst sıralarda kalmak istiyoruz.” sözlerini kullandı.


İlginizi Çekebilir:

İngiliz kökenli organizasyon Rix.GG Thunder, rCk’yi yedeğe çekti

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun