Connect with us

Video Konusu

Geçmişten Günümüze: fabFabulous

Eğlenceli kimiliğiyle tanınan, başarılı oyuncu fabFabulous’u bir de bizden dinlemeye var mısınız?

Profesyonel oyuncuları mercek altına aldığımız Geçmişten Günümüze serimizin yeni videosuna hoş geldiniz. Bu bölümde, ülkemizin en deneyimli üst koridor oyuncularından Asım Cihat “fabFabulous” Karakaya yer alıyor.

Profesyonel League of Legends kariyerine HWA Gaming forması altında başlayan fab, takımıyla GAMEX turnuvasında 1. oldu. Ardından aynı takımla KST’ye katılan fabFabulous, favori gösterildikleri turnuvada şampiyonluğu Dark Passage’a kaptırdı. Finale kadar sapasağlam gelen HWA Gaming, finalde Dark Passage’a 3-2’lik skorla yenildi ve bunun ardından ligde uzun bir süre sürecek Dark Passage dominantlığı başlamış oldu. Bir sonraki turnuvada HWA Gaming takım içinde bazı değişikliklere gitse de istenen sonuç yine alınamamıştı. Finalde önceki sezonun finalisti Dark Passage ile eşleşen ekip, yine rakibine diş geçiremedi ve sezonu 2. tamamladı. 2 final kaybedilmiş olmasına rağmen fab’ın performansı başarılıydı. Zira bu turnuvadan sonra Dark Passage, üst koridor için fabFabulous’u uygun görmüş ve takıma transfer etmişti. Dark Passage forması altında uluslararası turnuvalarda da boy gösteren fab, DreamHack Summer 2013, IWCT 2013 ve World Cyber Games 2013, Worlds 2014 gibi önemli turnuvalarda takımıyla birlikte mücadele etme fırsatı buldu.

Ayrıca Dünya Şampiyonasına katılan ilk Türk takımı olan DP kadrosunda bulunan fab, bu başarıda büyük emeği geçen isimlerden biriydi. Dünya Şampiyonası bizim için istediğimiz gibi geçmese de yaşattıkları duygularla izleyicileri gururlandıran ekip grup aşamasında elendi. Bu turnuvalara katılma başarısı haricinde ligdeki kupalara da ambargo koyan Dark Passage yoluna dolu dizgin devam etti. 2015 sezonunda ilk takımı HWA Gaming’e geri dönen fab, KMF yarı finalinde Dark Passage ile eşleşti. Dark Passage rakibini bozguna uğrattı ve fab, eski takımına karşı bir kez daha vadiden istediği sonucu alamadan ayrıldı. Ardından Yaz Mevsiminde de yarı finale çıkmayı başaran HWA Gaming, yarı finalde bir kez daha Dark Passage ile eşleşti ve sonuç yine yenilgiydi…

2016 Kış Mevsiminde belki de Türk esporunu değiştirecek bir hamle olan ve o dönemde süper takım olarak adlandırılan SuperMassive’e transfer olan fab, takımdaki rolünü takımın bir diğer transferi Thaldrin ile paylaşmak durumunda kaldı. Kuruldukları mevsim, finalde Beşiktaş.OyunHizmetleri’ni 3-1’lik sonuçla geçen SuperMassive Kış Mevsimi şampiyonu olmayı başardı. Devamında IWCI 2016’ya katılan ve burada gösterdiği performansla MSI 2016’da boy gösterme başarısını elde eden ekibimiz hakkında o turnuvaya dair en önemli anı alınan CLG galibiyeti oldu. Zira bu galibiyet, Worlds ve MSI gibi büyük turnuvalarda aldığımız ilk galibiyetti. Senenin devamında yaz mevsiminde yine fırtına gibi esen SuperMassive yine finale çıktı ve rakibi yaz mevsimi finallerinin takımı Dark Passage oldu.

Büyük bir taraftar desteğini arkasına alan SUP’un kazanması bekleniyordu ancak Dark Passage 3-0 gibi net bir skorla rakibini geçerek SuperMassive cephesini büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. 2017 kış mevsiminde Thaldrin 1907 Fenerbahçe yolunu tuttu ve üst koridor tamamen fab’ın eline kaldı. Böylelikle sürekli forma giyme şansını elde eden fab, devamlı yükselen bir performansa sahip oldu. Nitekim bu kış mevsiminde de finale kadar çıkan ekip, finalde rakibi Oyunfor.Crew’u 3-1 yendi ve bir kez daha kış mevsimi şampiyonu oldu.

2017 MSI ülkemiz için pek iyi geçmedi. Şanssız kuraların ardından istediği sonuçları alamayan SuperMassive, turnuvaya veda etti. Devamında yeni bir turnuva olan Rift Rivals’da şampiyonluğa ulaşan SUP, bu sefer yaz mevsimine güzel bir moralle başlayacaktı. Her mevsim finale çıkan ve finallerin takımı olarak görülen SUP, yaz mevsimi finalinde 1907 Fenerbahçe ile eşleşti. Eski takım arkadaşı olan Thaldrin karşısında mücadele eden fab, takımının 3-0’lık skorla yenilmesine engel olamadı ve üst üste 2. kez yaz mevsimi finalinde şampiyonluğu kaçırmış oldu.

2018 kış mevsiminde ligde fırtına gibi esen SuperMassive, lig aşamasında erişilmesi zor bir istatistiğe imza atarak ligi 26 galibiyet 2 mağlubiyet ile bitirdi. Bu istatistiğin mimarlarından biri tabii ki üst koridor fabFabulous’du. Finalde de rakibi Royal Bandits’i 3-1’lik skorla geçen fab’lı SuperMassive, 2018 kış mevsimi şampiyonu oldu. Bu sene bir kez daha Rift Rivals’da şampiyon olan kadronun içinde bulunan fab, kariyerine bir diğer başarıyı eklemiş oldu. Dünya Şampiyonasına katılma şansını 2 defa kaçıran fab için 2018 yaz mevsimi çok kritik. Zira yine finale çıkmayı başaran oyuncu, 3. kez dünya şampiyonasına katılma şansına bir adım uzaklıkta. Ve bu sefer fabFaboulous’un gözü, bunun haricinde hiçbir şey görmüyor.

Okumaya ve yazmaya meraklı biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Video Konusu