Connect with us

Espor

Gen.G, DWG KIA’nın 12 maçlık galibiyet serisini durdurdu

Gen.G’nin alt koridoru, rakiplerini ezip geçerek bu seriyi kazandırdı.

Gen.G

Bu haftanın en çok beklenen karşılaşmalarından birinde Gen.G ile DWG KIA’ arasındaki maçtı.

Seri çekişmeli geçti ve her iki takımdan da harika oyunlar sergiledi, ancak Gen.G, DK’nin taktiklerine çok daha hazırlıklı görünüyordu. Diğer takımlar metadaki en yeni güçlü şampiyonları keşfederken, DK rahat seçimlere gidiyor gibi görünüyor ki bu playoff koşularında bir sorun haline gelebilir. Daha fazla takım DK’nin geleneksel kompozisyonuna karşı iyi şampiyonlar seçmeye başlarsa, mevsimi 1. bitirme şansları ciddi oranda azalabilir.

MVP oyları bugün Ruler ve Life’a gitti. Alt koridor Ruler, Jinx ve Thresh ikilisini oynadıkları her iki oyunu da tek başına kazandıracak kadar iyiydi. Diğer oyuncular,genellikle Alistar’ı veya Rell’i seçmeyi tercih ederken, Life bugün, Dünya Şampiyonu ortağı için daha destekleyici bir yaklaşım benimsedi.

Serinin ilk oyununda Jinx seçimi DK’nin kompozisyonu için mükemmeldi, heyecanlandığında çığ gibi büyüdü ve takımının önemli takım savaşı galibiyetleri elde etmesine yardımcı oldu. Life ise onu Thresh ile desteklediği için DK üyeleri ona dokunamaz hale geldi ve onları devirerek serinin ilk galibiyetini garantiledi.

İkinci oyunda DK, Gen.G’nin ilk oyundaki gibi serbest dolaşmasına izin vermediler ve hesaplanmış makro oyunlar ile rakiplerini sıkıştırdılar. DK yavaş yavaş bir liderlik kurduktan sonra rakiplerini üssüne itti ve 27 dakikada seriyi eşitledi.

Üçüncü oyunda hem Jinx hem de Thresh açıkken, Gen.G onların etrafına bir kompozisyon oluşturdu ve bu da maçı kazanmalarına yardımcı oldu. Ruler, koridor aşamasında bir kez daha büyük bir faktördü. Aldığı kartopunu büyüterek haritanın geri kalanını takım olarak ele geçirdiler ve seriyi kazandılar.

Bu zaferin ardından Gen.G (11-5), 2021 LCK Spring Split sıralamasında ikinci sırada yer almaya devam ediyor . Her iki takım da playoffları garantiledi ve sadece birkaç maç kaldığı için DK’nin pozisyonunun değişmesi pek olası değil.

Ses 1-2 VFŞL Kış Mevsimi 8. haftasında neler konuşuldu?

Oxygen Esports sosyal medyada artık Türkçe paylaşımlar yapacak

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor