Connect with us

Espor

Growe: “Tezgahtarken 1.500 TL kazanıyordum şimdi 30 bin TL’nin üzerinde aylık gelirim var”

Growe: “Tezgahtarken 1.500 TL kazanıyordum şimdi 30 bin TL’nin üzerinde aylık gelirim var”

Esporcuların ne kadar kazandığı epey merak ediliyor. Riot Games Ülke Müdürü Bora Koçyiğit’ten de cevap aldığımız bu soru, Zula tarafında da ilgiyle karşılanıyor. Bir röportajında bu konudan da bahseden, 1907 Fenerbahçe’nin Zula oyuncusu Growe, bir ayda kazandığı parayı açıkladı.

Zula oyuncuları ne kadar kazanıyor?

1907 Fenerbahçe‘nin yeni transferi Muhammet “Growe” Ercan, aylık gelirinin 30 bin liranın üzerinde olduğunu belirtti. Geçtiğimiz dönem Galatasaray ile bir lig birinciliği, bir lig kupası ve bir de uluslararası kupa kazanmayı başaran Growe, Zula’ya başlamadan önce tezgahtar olduğunu belirti.

Fanatik’e verdiği röportajda kariyerinden ve 1907 Fenerbahçe transferinden bahseden Growe, 2015 yılında Zula’ya başlamış. Daha fazla turnuva imkanı bulduğu için Zula’yı tercih ettiğini söyleyen 24 yaşındaki oyuncu, esporun büyüdüğünü görüp bir risk almış ve esporcu olmaya karar vermiş.

Esporcu olmadan önce tezgahtarlık yaptığını söyleyen Growe, tezgahtarlıktan ayda 1,500 TL kazandığını söyleyip ekliyor: “Şimdi 30 bin TL’nin üzerinde aylık gelirim var”.

Asosyal gibi duruyoruz, aslında durum böyle değil

Dışarıdan bakıldığında asosyal gibi durduklarını belirten Growe, aslında durumun böyle olmadığını belirtiyor. Haftanın belirli günlerini kendilerine ayırdıklarını söyleyen oyuncu, Galatasaray ile maç yapacakları günlerde sarı-kırmızılı oyuncularla dışarı çıktıklarını söylüyor.

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor