Connect with us

Espor

Hado TESFED tarafından spor dalı alt branşı olarak tanındı

Alınan karar ile Hado, TESFED’e spor dalı alt branşı olarak bağlandı.

Hado TESFED tarafından spor dalı alt branşı olarak tanındı.

Türkiye Espor Federasyonu veya daha fazla bilinen adı ile TESFED tarafından 2023 yılının Temmuz ayının son günlerinde alınan karar web sayfaları üzerinden de paylaşıldı. Alınan karara göre Hado TESFED tarafından spor dalı alt branşı olarak tanındı.

Federasyonun resmi web sayfası üzerinden yapılan açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakanlık Makamının 26/07/2023 tarihli ve 37 sayılı oluru ile Hado spor dalının Türkiye Espor Federasyonuna bağlanmasına karar verildiği bilgisi paylaşıldı.

Yayınlanan resmi açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“7405 sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu 45 inci maddesinin 1 inci fıkrasında “Spor dalları Bakanlık tarafından belirlenir ve teknik ve idari bakımdan spor federasyonlarına bağlanır”, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 189 uncu maddesinin (j) bendi “Spor dallarının belirlenmesini tayin ve tespit etmek, spor federasyonlarının kurulmasına ve faaliyetlerinin sona erdirilmesine ilişkin iş ve işlemleri yapmak” hükümleri yer almaktadır. İlgili Kanun ve Kararname hükümleri doğrultusunda Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakanlık Makamının 26/07/2023 tarihli ve 37 sayılı olur ile Hado spor dalının Türkiye E-Spor Federasyonuna bağlanmasına karar verilmiştir.”

Hado, TESFED sitesinde listelenmeye başladı

Türkiye Espor Federasyonu’nun resmi olarak Hado’yu bir spor dalı alt branşı olarak tanımasının ardından federasyonun web sayfasındaki branşlar sayfasındaki listede güncellendi böylece Hado, MOBA, FPS, RTS, Battle Royale, Spor, MMORPG ve Fighter kategorilerini yanında yer aldı.

Sizler bu adım hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okurlar ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

Steam hesap değeri nasıl öğrenilir? İşte Steam Calculator

Steam Türk Oyunları festivali başlıyor!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor