Connect with us

Espor

Hanwha Life Parayı Bastı 2 Dünya Şampiyonunu Takıma Kattı

Hanwha Life’ta patron çıldırdı.

Hanwha Life

Blix.gg’den Alejandro Gomis’in bir raporuna göre Hanwha Life Esports, Kingen ve Zeka’yı yani son şampiyon DRX’in iki özel oyuncusunu  ellerinden alarak kadrosuna katmaya hazırlanıyor.

Kingen ve Zeka, bu yılki Dünya Ligi Şampiyonasında DRX için olağanüstü derecede önemli iki parçaydı. Etkinliğin tamamını izleyen herkes size, Zeka’nın turnuvanın çoğunluğu boyunca Dünya Şampiyonası’ndaki en iyi orta koridor oyuncusu gibi oynadığını, Dünya Şampiyonası MVP ödüllerini kazanan Kingen’in ise takımın T1’e karşı zaferinde önemli bir faktör olduğunu söyleyecektir.

Hanwha Life’ın çıkış yapan yıldızları takıma katmasının ötesinde , takım için en son 2020’de oynayan eski AD taşıyıcısı Viper’ı da geri getirdi. Viper, Edward Gaming ile Çin’de iki yıl geçirdi ve organizasyonla bir Dünya Şampiyonası kazandı.

Geçen yaz, Hanwha Life tartışmasız LCK’deki en kötü takımdı. Summer Split’teki 2-16’lık skorları, sezon sonunda tek başına son sırayı alacak kadar zayıftı ve bu yıl oynadıkları 36 maçın sadece beşini kazandılar (Aurora tarzı). Kötü geçen bir yılın ardından, Hanwha Life bir kez daha LCK’nin zirvesine yaklaşmak için her şeyi yapıyor. Takım 2021’de bir kere Dünya Şampiyonasına ulaştı ve o sezon çeyrek finale yükseldi.

Bu 2-16 skorun, yeniden inşa sürecinde Hanwha Life için iyi bir alamet olup olmadığı tamamen spekülasyon, ancak kesin olan şu, takım mücadele etmek ve açıkça kazanmak için gerekli olan parçaları alıyor.

DRX’e gelince, ekip, bu hafta başlarında sözleşme sona erme zamanı geldiğinde 2022’deki beş oyuncusunu da serbest oyuncuya olarak sıraladı. Kingen ve Zeka’nın takımdan ayrılmasının bildirilmesi, ADC Deft’in DWG KIA tarafından alınmasından sonra takımın Dünya Şampiyonası kazanan kadrosunun beşte üçü çoktan puf oldu.


Evil Geniuses Ssumday’i 2023 sezonu kadrosuna dahil ettiğini duyurdu!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor