Connect with us

Espor

Heroic Hunden krizi ile sarsılıyor!

Heroic, eski CS:GO koçu Hunden’e dava açtı!

Uluslararası CS:GO arenasında başarılı bir performans ortaya koyan espor organizasyonu Heroic Hunden krizi ile sarsılıyor.

Geçtiğimiz sene CS:GO’daki koç bug’ından sonra tekrardan Heroic’e katılan Hunden, bu sefer de CS:GO takımının taktiklerini rakiplerine sızdırmakla suçlanıyor.

Heroic, sosyal medya kanalları üzerinden CS:GO takımının taktiklerini rakiplere sızdırdığı için Hunden’e dava açacağını duyurmuştu. Bu duyurunun hemen ardından Nicolai ”Hunden” Petersen, kişisel Twitter hesabı üzerinden bu suçlamayı reddettiğini belirten bir Tweet dizisi paylaştı.

Hunden tarafından yapılan bu açıklamadan bir gün sonra ise Heroic, sosyal medya kanalları üzerinden konuya tekrardan açıklık getirdi. Heroic’in belirttiğine göre ”Hunden, takımın ulaşabileceği taktik klasörü için verilen izinleri geri çekmiş.”. Bu olay yaşanmadan ve IEM Cologne 2021 turnuvasından hemen önce, CS:GO takımı oy birliği ile koç Hunden’e olan güven problemleri yüzünden turnuvada yer almamasına karar vermişti.

Belirtilen bu durum sonrasında Heroic, Hunden’i dava etmiş ve şu anda devam eden davalara göre Hunden suçlu bulunmuş. Hunden’in yapmış olduğu bu olay, ESL ve ESIC’e rapor edilmiş. Ayrıca Hunden’in kontratı sonlandırılmış.

Playerbros ekibi olarak gelişmeler devam ettikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.


Bu haber ilginizi çekebilir:

Hades, Starmancer, Art of Rally ve daha fazlası Xbox Game Pass’e geliyor

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor