Connect with us

Espor

İlk kadın oyuncu, LCK CL’nin ilk kadın espor oyuncusu Liiv SANDBOX’tan geldi

Liiv SANDBOX bakalım bu sezon nasıl bir performans sergileyecek

Liiv SANDBOX

29 Aralık’ta Liiv SANDBOX, Güney Kore’deki ikinci kademe yarışma olan LCK CL’ye katılan LSB Challengers takımına Jeon “DangMoo” Su-jin’in imza attığını duyurdu. DangMoo bir destek oyuncusu ve bölgede profesyonel bir Lig kadrosuna katılan ilk kadın.

https://twitter.com/LiivSANDBOX/status/1608281648923086852?ref_src

DangMoo hakkında pek bir şey bilinmiyor, çünkü Liiv SANDBOX’a ilk kez LoL’de profesyonel bir takımla imza atıyor. Leaguepedia’ya göre şu ana kadar Ahri ve Lulu gibi şampiyonları oynadı.

Ve uluslararası izleyiciler arasında yeni biri olmasına ve Liiv SANDBOX’a katılarak tarih yazmasına rağmen, Güney Kore’de bir içerik yaratıcısı olarak oldukça popüler. DangMoo’nun yaklaşık 250.000 abonesi olan bir YouTube kanalı var ve burada çoğunlukla LoL ile ilgili videolar yayınlıyor. Ayrıca kanalının şu anda 185.000’den fazla takipçisi olduğu Twitch’te de popüler .

Esporda son yıllarda genel olarak kadın oyuncularda bir artış görüldü, ancak çoğu oyunda, VALORANT’taki Game Changers veya CS: GO’daki ESL Impact gibi kendi kadın liglerine sahipler, bu da onların yukarıdaki gibi yarışmalara katılmalarını görmeyi daha da nadir hale getiriyor. Bu durum DangMoo’nun imzasını daha da tarihi hale getiriyor.


DenizBank İstanbul Wildcats yeni sezon VALORANT kadrosu tanıtıldı

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor