Connect with us

Espor

IW yönetim kurulu başkanı, Bloomberg HT’de espor sektörü hakkında konuştu

fastPay Wildcats(@IWcats) Yönetim Kurulu Bşk. Sn. Orlando Calumeno dün Bloomberg HT’deki Piyasa Hattı programında espor sektöründen ve IW kulübünden bahsetti.

Orlando Calumeno

fastPay Wildcats Yönetim Kurulu Bşk. Sn. Orlando Calumeno dün Bloomberg HT’deki Piyasa Hattı programında espor sektöründen ve IW kulübünden bahsetti.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

fastPay Wildcats (@iwcats)’in paylaştığı bir gönderi ()

Orlando Calumeno kendisine sorulan “Salgın döneminde esporda ne kadar bir büyüme oldu? En azından oraya yaradı diyebilir miyiz?”  sorusuna ” Yani üzülerek söylüyorum ama evet çok ciddi yaradı” şeklinde cevap verdi.

“İnsanlar eve kapanınca özellikle 11-26 yaş arasındaki gençler ağırlıklı olarak espora yöneldi. Oyun kullanım sürelerine baktığınızda, %400%500‘lere varan bazı oyunlarda ise %800‘lere varan artışlar gördük” diyerek esporun pandemi sürecindeki gelişimi hakkında önemli detaylara değindi.

Orlando Calumeno: “Espor yeni, geleceğin sektörü. İnsanların alışması lazım. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş maçlarına Z kuşağını götürmekte zorluk yaşıyoruz. Esporda farklı oyunlarda maçlar 40-50 bin kişilik arenalarda izleniyor. Düşünün 5v5, yaş ortalaması 16 olan iki takımın maçını yine 16-17 yaşındaki 50.000 kişi seyrediyor” dedi.

Calumeno, esporun geleceğin işi olduğundan bahsetti. Şuan espor camiasındaki oyuncuların çok ciddi meblağlar kazandığını söyledi. Ayrıca bu oyuncuların hepsinin lisanslı olduklarını belirtti. Espor oyuncularının Türkiye Espor Federasyonu tarafından lisanslandırıldığını, bu federasyonun çok başarılı yönetildiğini ve Spor Bakanlığına bağlı olduğunu sözlerine ekledi.

Yönetim kurulu başkanı, oldukları hiçbir branşta yabancı oyuncu kullanma hakları olmasına rağmen kullanmadıklarını, Türk erkek-kadın oyunculardan oluşan takım ile başarılı olmayı hedefleyen bir formatta olduklarını söyledi.

1v1 League of Legends turnuvası Red Bull Solo Q’da ilk finalistler belli oldu

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor