Connect with us

Espor

İzmir depremi nedeniyle espor turnuvaları ve yayınları ertelendi

İzmir depremi nedeniyle espor turnuvaları ve yayınları ertelendi.

İzmir depremi nedeniyle espor turnuvaları ve yayınları ertelendi

30 Ekim Cuma günü İzmir’de saat 15:00 sularında gerçekleşen 6.8 büyüklüğündeki deprem, tüm Türkiye’yi üzüntüye boğmuştu. AFAD tarafından paylaşılan son bilgilere göre 12 kişi hayatını kaybederken, 419 kişi yaralandı. Yaşanan İzmir depremi nedeniyle oyun ve espor dünyasında da peş peşe erteleme haberleri geldi.

Erteleme haberlerin ilki Riot Games Türkiye ekibi tarafından yapıldı. LoLespor hesabı üzerinden paylaşılan gönderi ile birlikte depremden etkilenenlere geçmiş olsun dilekleri iletildi hem de Güçlü Kuvvet canlı yayının iptal edildiği bildirildi.

PUBG Mobile Türkiye ekibi ise paylaştığı gönderide PUBG Mobile Şehrin Efsaneleri turnuvasında yer alan oyuncuların güvenliğinin sağlanabilmesi için tunuva maçlarını ve yayınlarını ertelediklerini belirtti.

Aynı günün akşam saatlerinde ise Türkiye E-Spor Federasyonu bünyesinde düzenlenen Bitexen TESFED Türkiye Kupası PUBG turnuvasının İzmir depremi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu.

Yapılan tüm duyurularda bu afetin etkisi altında kalan vatandaşlara geçmiş olsun dilekleri iletildi. Playerbros ailesi olarak biz de İzmir’de meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.


İlginizi Çekebilir:

İzmir’de yaşanan depreme canlı yayında yakalandılar

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

1 Yorum

1 Comment

  1. Pingback: Alper Biçen, bağış gelirlerini İzmir'deki depremzedelere bağışladığını açıkladı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor