Connect with us

LoL

Jatt, çevrim içi turnuvalarda Nocturne’ün neden bu kadar güçlü olduğunu açıkladı

LCS spikerlerinden Jatt, Nocturne’un çevrim içi maçlarda neden bu kadar tercih edildiğini açıkladı!

Nocturne

Geçtiğimiz hafta sonu Cloud9 ile Evil Geniuses arasında oynanan playoff maçında Cloud9 ormancısı üç oyunun ikisinde Nocturne tercih etti! League of Legends sunucularından Joshua “Jatt” Leesman bu seçimin neden bu kadar güçlü olduğundan bahsetti.

Şampiyonun en önemli yeteneği olan ultisi Paranoya, bastığınız zaman rakiplerin görüşünü neredeyse sıfırlayan bir yetenek. Sadece üzerine atıldığı şampiyon ve ona çok yakın olan şampiyonlar Nocturne’ün nerede olduğunu görebiliyor.

Jatt’in açıklamasına göre, Nocturne’ün çevrim içi oyunlarda daha güçlü olmasının sebebi şu: Sahnede oynarken şampiyon ultisini kullandığında takım arkadaşları birbirinin ekranına bakarak nerede olduğunu anlayabiliyor. Bu da çevrim içi maçlarda şampiyonu ciddi anlamda güçlü kılıyor.

İlginizi Çekebilir: TFT: Galaksiler Şampiyonası başlıyor!

Oyuncular çevrim içi oynadıkları zaman kendi özel alanlarında oynamayı tercih ediyorlar ve bu da iletişim sıkıntıları ortaya çıkarıyor. İletişimi diğer takımlara göre daha zayıf olanlar ise bu şampiyon karşısında yeterli hızda tepki veremedikleri için bir dezavantaj elde ediyorlar.

Aynı zamanda Paranoya yeteneği objektif görev kontrolünde, geri çekilirken ve rakipleri korkutmada ya da üzerine atılmada da gayet etkili bir yetenek.

Korona virüs sebebi ile neredeyse geri kalan tüm League of Legends profesyonel karşılaşmalarının çevrim içi olarak oynanacağını düşünürsek Nocturne’ü daha fazla görme şansımız var demektir!

Fnatic, LEC 2020 Bahar Mevsimi Finali’ne yükseldi

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL