Connect with us

Güncel

Kelime oyunu Wordmoji Google Play Store üzerinden kaldırıldı

Wordmoji Google Play Store üzerinden kaldırıldı.

Kelime oyunu Wordmoji Google Play Store üzerinden kaldırıldı

Sevilen içerik üretici Dora Özsoy tarafından kurulan Stratera Games’in ilk oyunlarından biri olan kelime oyunu Wordmoji, Dora Özsoy tarafından yapılan son paylaşıma göre Android platformunda Google Play Store üzerinden kaldırıldı.

iOS ve Android platformları için hazırlanan emojilerle popüler kültür tahmin ve bulmaca oyunu olan Wordmoji, 2020 yılında piyasaya sürülmüştü. Oyunun Android platformundan kaldırılışını ise Özsoy, 10 Temmuz Pazartesi gününün sabah saatlerinde verdi.

Özsoy’un paylaştığı Tweet’te belirttiğine göre oyunun Google Play Store’dan kaldırılmasının nedeni, oyunun içerisinde sigara ve tropik içecek emojilerinin yer alması. Özsoy’un paylaştığı görsele göre bu emojiler, platformun “alkol, tütün veya denetime tabi maddeler” konusundaki politikalarına uymadığı için oyun platformdan kaldırıldı.

Kelime oyunu Wordmoji bir süre Android platformunda olmayacak

Dora “Stratera” Özsoy, bu karar hakkında “İçinde 🚬🍹 emojileri bulunduğu için :DDDD Hani şu KLAVYEDE olan default emojiler… Meğer “herkes için” olan app’lerde bunların emojisi bile olamıyormuş.” ifadelerini kullandı.

Tweet’in devamında ise son olarak “Wordmoji Android’e tekrar gelecek mi?” sorusunun cevabı yer aldı. Özsoy, oyunun bir süre Android platformunda yer almayacağını, düzenlince haber vereceğini söyledi.

Sizler Google Play Store’un bu kararı hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce bu kadar sert bir karar almak mantıklı mı? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okurlar ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir: 

Epic Games iade etme işlemi nasıl yapılır? Epic Games iade süresi ne kadar?

League of Legends vcruntime140_1.dll hatası çözümü nasıl yapılır?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel