Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Koç bug olayı henüz kapanmadı! Yeni vakalar yakında açıklanacak!

Koç bug olayı hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor.

Koç bug olayı henüz kapanmadı! Yeni vakalar yakında açıklanacak!

CS:GO dünyasında geçtiğimiz haftalarda bomba etkisi yapan koç bug olayı hakkında gelişmeler yaşanıyor. Koç bug olayının, 5 yıldır kullanıldığına dair deliller bulundu.

CS:GO hakemi Michal Slowinski tarafından Ağustos ayı sonu Eylül ayı başında koç bug’ı bulundu. Hakem bu bug’ı sosyal medyadan paylaşarak bütün dünya ile paylaştı. Koçlar tarafından kullanılan bu bug sayesinde haritanın bir bölümünü seyredebilmek mümkün kılınıyor.

Bu olayı ardından MIBR ve mousesports‘un koçları gibi birçok önemli koç, bu bug’ı kullandıklarını itiraf etti ve koçluk görevlerinden uzaklaştırıldı. Bug’ı bulan Michal Slowinski ise çalışmaların devam ettiğini ve gelecek haftalarda daha çok delil ile bir açıklama yapılacağını belirtmişti.

Steve Dudenhoeffer tarafından yapılan açıklamaya göre 2015 yılının 3. çeyreğinde bile koçluk bug olayı hakkında delillerin bulunduğu belirtildi. Bu da CS:GO espor sahnesini derinden sarsacak olayların başlangıcına neden olabilir.

Henüz bütün demolar izlenmedi ve bundan dolayı Valve bir ceza vermek için aceleci davranmıyor. Önümüzdeki günlerde veya haftalarda bütün demoların izlenmesi bittiği zaman Valve, konu ile ilgili resmi açıklamasını kamuoyu ile paylaşacak.

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive