Connect with us

Espor

LCS 2022 Bahar Mevsimi 3. hafta sonucunda TL ve FLY ekipleri liderliği paylaşıyor

Closer’lı 100 Thieves’i mağlup eden Fly Quest ligin zirvesinde yer aldı

LCS 2022 Bahar Mevsimi 3. hafta sonucunda TL ve FLY ekipleri liderliği paylaşıyor

LCS 2022 Bahar Mevsimi 3. hafta mücadeleleri tamamlandı. Normal sezonun ilk haftasında 100 Thieves’e mağlup olduktan sonraki çıktığı 4 maçı da kazanan Team Liquid, günün kapanış mücadelesinde temsilcimiz Luger’in takımı Counter Logic Gaming’i yendi ve galibiyet serisini beş maça çıkardı. CoreJJ’in takıma dönmesiyle çok daha iyi gözüken Team Liquid şampiyonluğun birincil adayı olarak ön plana çıkıyor. En yakın rakipleri 100 Thieves’in kaybetmesiyle Team Liquid, 3. hafta sonucunda FLY ile liderliği paylaştı.

Son şampiyon 100 Thieves LCS 2022 Bahar Mevsimi’nin sürpriz takımlarından Fly Quest’e mağlup oldu. Çıktığı 5 maçın 4’ünü kazanan Fly Quest ligin zirvesindeki 100T’i avlayarak liderlik koltuğuna oturdu. 43 dakika süren maçta orta koridor ”toucouille” 6/1/8’lik Veigar oyunuyla takımının galibiyetinde önemli bir rol oynadı.

LCS’in iki köklü takımı Cloud9 ve TSM 3. haftanın 2. gününde kozlarını paylaştı. Lige çok kötü bir başlangıç yaptıktan sonra kadro değişikliği sonrası ilk galibiyetini geçtiğimiz gün alan TSM, Cloud9’a karşı mağlubiyete engel olamadı. Dün oynadıkları CLG maçı öncesi ana koç ”LS”in takımdan ayrıldığını ve yerine takımın strateji-pozisyon koçu Max Waldo‘yu göreve getiren Cloud9, ezeli rakibini alt etmeyi başardı.

LCS 2022 Bahar Mevsimi 3. hafta 2. gün sonuçları

  • Immortals  1 — 0  Evil Geniuses
  • 100 Thieves  0 — 1  Fly Quest
  • TSM  0 — 1  Cloud9
  • Golden Guardians  0 — 1  Dignitas
  • CLG  0 — 1  Team Liquid

Kuzey Amerika ligi LCS‘de 4. hafta heyecanı Cumartesi günü TSİ 01:30’da Dignitas vs Cloud9 mücadelesiyle geri dönecek. Süper hafta şeklinde planlanan 4. haftada her takım 3 maça çıkacak. Yeni haftaya doğru gidilirken ligde oluşan puan durumu şu şekilde:

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor