Connect with us

Espor

LCS 2022 Yaz Mevsimi 2. hafta maçları tamamlandı

Temsilcimiz Luger’in ekibi CLG son şampiyon EG ile liderliği paylaşıyor

LCS 2022 Yaz Mevsimi 2. hafta maçları tamamlandı

Kuzey Amerika ligi LCS’de 2022 Yaz Mevsimi 2.hafta mücadeleleri sona erdi. Temsilcimiz Fatih ‘Luger’ Güven’in takımı Counter Logic Gaming, son şampiyon Evil Geniuses’ı mağlup ederek liderliği eline aldı. Bir diğer temsilcimiz Can’Closer’ Çelik’in formasını giydiği 100 Thieves ise Cloud9’a mağlup olarak dördüncü sıraya geriledi.

Haftaya TSM karşısında sürpriz bir yenilgiyle başlayan Team Liquid, ikinci günde FlyQuest karşısında hata yapmayarak zirveyi takibi sürdürdü. Ligin son iki sırasında yer alan Dignitas ve Immortals arasındaki mücadeleden galip ayrılan Dignitas, normal sezondaki ilk galibiyetini beşinci maçta alabildi. Öte yandan Golden Guardians’ın TSM’i mağlup etmesiyle ligde dört takım 2G 3M ile beşinci sırayı paylaştı.

LCS 2022 Yaz Mevsimi 2. hafta 2. gün sonuçları

  • Golden Guardians 1 — 0 TSM
  • Team Liquid 1 — 0 FlyQuest
  • Counter Logic Gaming 1 — 0 Evil Geniuses
  • 100 Thieves 0 — 1 Cloud9
  • Immortals 0 — 1 Dignitas

Normal sezonun üçüncü haftasında 3 Temmuz Pazar günü saat 01:30’da oynanacak 100 Thieves vs Team Liquid mücadelesi sıralamayı yakından etkileyecek. Counter Logic Gaming ise Pazartesi günü aynı saatte oynayacağı Team Liquid maçını kazanarak liderliğini perçinleyebilir. Aksi durumda Team Liquid hem 100T hem de CLG’yi mağlup ederek ligin bir numaralı favorisi olduğunu gösterebilir.

Son şampiyon Evil Geniuses ise Golden Guardians vs TSM karşısında diğer rakiplerine göre nispeten kolay maçlara çıkacak. LCS 2022 Yaz Mevsimi 2. hafta mücadelelerinin özet görüntülerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor