Connect with us

LoL

League of Legends 8.10 yaması birçok şeyi değiştirecek

Ormanın ayarları ile oynuyorlar!

Mana değişiklikleri ormanın kapısını çalıyor!

League of Legends geliştiricileri 8.10 yaması ile ormanın sunduklarını baştan aşağıya değiştirmeyi planlıyor. Yapılması planlanan güncellemeler PBE sunucusunda test edilecek. Bu değişiklikler ise orman kamplarının ne kadar deneyim puanı kazandırdığı, mana yenilemesi ve Yampiri Yengeç’in oyun üzerindeki etkileri hakkında olacak.

Riot Sotere’nin yazısında bahsettiği değişikliklerin amacı ise, ormancı rolünde oynayan oyuncuları oyunun erken bölümlerinde ormanda tutmak. Diğer bir konu ise bazı şampiyonların ormanda yaşadığı mana problemi. Yapılacak değişiklikler ile bu sorunun da giderilmesi planlanıyor.

Üçüncü seviye olmak o kadar kolay olmayacak!

Orman kamplarının kazandırdığı deneyim puanı oyunun erken evrelerinde düşürülecek ve ormancı rolündeki şampiyonların seviye üçe ulaşması daha da uzun sürecek. Güçlendirici büyüler sağlayan bir kamptan sonra, normal bir kampa gidip, tekrar güçlendirici büyüye sahip kampa giden ormancı üçüncü seviye olabiliyor fakat güncellemeden sonra ormancının üçüncü seviye olabilmesi için daha çok kamp temizlemesi gerekecek.

Avcı Tılsımı adlı ormancı eşyası ise daha çok mana yenilemesi sağlayacak ve Rün Feryadı adlı eşyada değişikliklere gidilmesi planlanıyor. Henüz yapılacak olan sayısal değer değişiklikleri paylaşılmadı fakat kısa süre sonra PBE sunucularında bu değişimler yer almış olacak.

Yampiri Yengece yampiri değişiklikler…

Ayrıca Yampiri Yengeç önemli bir değişikliğe uğruyor. Bu güncellemeden sonra harita üzerinde sadece bir adet Yampiri Yengeç olacak fakat oyuncular yengeç doğmadan önce nerede doğacağını bilecekler. Kazandırdığı deneyim puanı ve altın miktarı artacak. Katleden oyuncu ise ekstra mana yenileme etkisi kazanacak. Aktif yamadaki doğuş zamanına göre daha erken doğacak olan yengecin canı daha fazla olacağı için öldürmesi de daha zor olacak.

Bu değişiklikler ormancıları koridorlarda etkili olabilmek adına ormanda kalmaya zorlayacak. Ayrıca mana değişiklikleri ile ormancı şampiyon çeşitliliğini arttırmayı planlayan Riot, ormanda daha çok büyücü şampiyon görmeyi umuyor.

Profesyonel arena üzgün!

Birçok profesyonel koç ve oyuncu ise potansiyel değişikliklere karşı olumsuz bir tutum sergiliyor. EU LCS analisti Maurice “Amazing” Stückenschneider ise  bu değişikliklerin taktiksel anlamda büyük kayıplar yaşatacağını söyledi. Yampiri Yengeç’in nerede doğacağının belli olmaması ise profesyonel arenada büyük bir sorun gibi görünüyor.

Topluluk ise bu konuda hayal kırıklığına uğramış durumda. Yampiri Yengeç siz hiçbir hata yapmasanız da, oyunu harika götürüyor olsanız da, sizi zor duruma düşürebilir. Bu işin tamamen şansa bağlı olması, bir maçı kazanmanın taktiksel planlara ve sayısal hesaplara bağlı League of Legends’da büyük sıkıntılar açacağa benziyor.

Değişiklikler tekrar değerlendirilebilir!

Değişiklik planları paylaşıldıktan sonra topluluğun üzüntüsünü gören geliştirici ekipten Riot Maple, oyuncuların yorumlarını göz önünde bulunduracak ve durumu yeniden değerlendireceklerini söyledi. Bu değişikliklerin 1 Mayıs Salı günü PBE sunucusuna gelmesi bekleniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL