Connect with us

Espor

LEC 2022 Bahar Mevsimi 6. hafta mücadeleleri sonlandı

Misfits Gaming beş maçtır kazanıyor, MAD ise playoff potasından gittikçe uzaklaşıyor.

LEC 2022 Bahar Mevsimi 6. hafta mücadeleleri sonlandı

LEC 2022 Bahar Mevisimi 6. hafta maçları Avrupa’nın en önemli derbilerinden biri olan G2 vs FNC mücadelesiyle sonlandı. Geçtiğimiz gün her iki takımın da sürpriz bir şekilde mağlup olmasıyla ikinci sıra için çok daha önemli hale gelen G2 vs FNC maçından galip ayrılan taraf FNC ekibi oldu. SK Gaming’e karşı gösterdiği hayal kırıklığı performansı devam ettiren G2, ezeli rakibine direnç gösteremeden mağlup oldu.

Misfits Gaming normal sezonda çıktığı son beş maçın tamamını kazandı. 6. haftanın 2. gününde son şampiyon MAD Lions’ı zorlanmadan mağlup eden MSF ekibi galibiyet sayısını dokuza çıkardı ve sıralamada Fnatic ile ikinci sırayı paylaştı. Öte yandan temsilcimiz Armut’un takımı MAD oldukça zor bir dönemden geçiyor. Son dört maçında galibiyete uzanamayan MAD için playoff umutları gittikçe zayıflıyor. Excel ve VIT ile playoff mücadelesi verecek MAD, güncel performansıyla playoff’lara kalamayacakmış gibi görünüyor.

LEC 2022 Bahar Mevsimi 6. hafta 2. gün sonuçları

  • Excel  1 — 0  Astralis
  • Team BDS  0 — 1  SK Gaming
  • Misfits Gaming  1 — 0  MAD Lions
  • Rogue  1 — 0  Vitality
  • Fnatic  1 — 0  G2

Geçtiğimiz hafta beklenmedik şekilde 2 mağlubiyet üst üste alan lider Rogue, 6. haftayı kayıpsız kapatarak playoff aşamasındaki yerini 2 hafta önceden garantiledi. Sezon öncesinde Avrupa’nın süper takımı olarak değerlendirilen Team Vitality ise bir türlü kendinden daha iyi takımlara diş geçiremiyor. Excel ve MAD için olduğu gibi, VIT için de playoff dışında kalma ihtimali söz konusu. 7. haftaya doğru gidilirken LEC 2022 Bahar Mevsimi’nde oluşan puan durumu şu şekilde:

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor