Connect with us

Espor

LEC 2022 Bahar Mevsimi’nde playoff ilk tur mücadeleleri tamamlandı

Rogue vs Fnatic serisi 2 Nisan Cumartesi günü oynanacak

LEC 2022 Bahar Mevsimi'nde playoff ilk tur mücadeleleri tamamlandı

Avrupa ligi LEC‘de 2022 Bahar Mevsimi playoff ilk serileri tamamlandı. Normal sezonu 13G 5M ile ikinci sırada tamamlayan Fnatic ekibi ezeli rakibi G2 Esports’u 3-1 mağlup ederek kaybedenler grubuna gönderdi. Öte yandan playoff aşamasına birinci sıradan katılan Rogue, sezonun sürpriz takımlarından Misfits Gaming’e karşı 3-1 zorlanmadan kazandı. Kazananlar grubu yarı finalinde Fnatic ve Rogue 2 Nisan Cumartesi günü saat 18:00’da karşı karşıya gelecek. Seriden galip ayrılan taraf adını büyük finale yazdıracak.

Ligi beşinci ve altıncı sırada tamamlayan Vitality ve Excel, kaybedenler grubu ilk turunda kozlarını paylaştı. Organizasyon tarihinde ilk kez playoff aşamasına yükselen Excel, Avrupa’nın süper takımı olarak nitelendirilen Team Vitality’i beş maça götürmeyi başardı. Seriden 3-2 galip ayrılan Vitality ekibi bir sonraki turda G2 Esports ile eşleşti. Veteran orta koridor oyuncusu Perkz efsaneleştiği G2’ya karşı zor bir sınav verecek.

LEC 2022 Bahar Mevsimi playoff ilk tur sonuçları

Kazananlar grubu

  • Rogue  3 — 1  Misfits Gaming
  • Fnatic  3 — 1  G2 Esports

Kaybedenler grubu

  • Team Vitality  3 — 2  Excel

2. tur eşleşmeleri

  • G2 vs Vitality  — 1 Nisan / 19:00
  • Fnatic vs Rogue  — 2 Nisan / 18:00

G2 ile Vitality arasında oynanacak serinin kazananı kaybedenler grubu üçüncü turunda Misfits Gaming ile karşılaşacak. Fnatic vs Rogue serisinin kaybedeni ise alt grupta üçüncü turun galibi ile oynayacak. G2, VIT ve Misfits Gaming’in kaybetme lüksü bulunmazken Fnatic ve Rogue kaybettiği takdirde yoluna alt gruptan devam edebilecek.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor