Connect with us

LoL

League of Legends 10.15 Yama Notları yayımlandı!

Legaue of Legends 10.15 Yama Notları yayımlandıı!

League of legends 10.25 yama notları

League of Legends 10.15 Yama Notları incelememize hoş geldiniz!

Bu yama diğerlerine kıyasla biraz daha büyük. 10.15 yaması sırasında yeni şampiyon Lillia Vadi’ye iniyor. Bir süredir Vadi’de neredeyse hiç görmediğimiz Swain ufak çaplı bir yenilemeye gidiyor.  Çıktığından beri yetenek kiti dolayısıyla çok yüksek seçilme-yasaklanma ve kazanma oranına sahip nişancı Aphelios da zayıflatılıyor.

Bunun dışındaki değişiklikler de oyundaki oynanış çeşitliliğini artırmak için yapılıyor. Birkaç şampiyonun egemenliğindeki alt koridor çeşitliliği için Caitlyn bu yama güçlendirilen şampiyonlar arasında.

Ruh Çiçeği Festivali ile birlikte gelen 10.15 yama notlarını inceleyelim:

Güçlendirmeler

  • Caityln: Taban saldırı gücü ve hareket hızı arttı.
  • Gragas: W’nun hasar oranı arttı. R’nin hasar oranı arttı.
  • Irelia: Pasifin yük başına sağladığı ilave saldırı hızı arttı.
  • Rakan: Pasifin bekleme süresi ileri yetenek seviyelerinde azaldı ve artık 18. seviyede şekilde duracak şekilde seviye başına azalıyor.
  • Shen: Pasifin kalkan değeri artı.
  • Skarner: Q’nun hasar oranı ve ilave hasar oranı artık hedefin azami canına bağlı olarak artıyor; güçlendirme süresi arttı, bedeli arttı ve artık sabit.
  • Swain: Taban hareket hızı azaldı. Pasifin bekleme süresi azaldı ve artık bekleme süresinde azalmaya bağlı olarak azalıyor; artık mana yenilemiyor. Swain’in Saçartohumların fırlattığı rakipleri çekebilmesine yol açan hata giderildi. Q’nun bekleme süresi azaldı; büyü atışlarının açısı azaldı; artık rakiplerin içinden geçiyor. W’nun menzili arttı; hasarı azaldı; bedeli ileri yetenek seviyelerinde azaldı. E’nin bekleme süresi azaldı; bedeli azaldı ve artık sabit.
  • Yuumi: Pasifin mana yenileme değeri azaldı; artık azami manaya ve şampiyon seviyesine bağlı olarak artıyor; bekleme süresi azaldı.

Uzun zamandır alt koridorda görmediğimiz, League of Legends tarihinin en eski nişancılarından olan Caitlyn bu yama güçleniyor. Ufak güçlendirmelerin etkisinin büyük olduğu alt koridorda, Caitlyn’i daha fazla görmeye başlayacağımız kesin. Ormanda da bir süredir tercih edilmeyen Gragas, rakiplerine biraz daha tehdit oluşturacak hale geldi. Fakat ormanı hızlı temizlemenin öneminin büyük olduğu bu metada profesyonel arenada görür müyüz bilinmez. Gerek tekli derecelide gerek de profesyonel arenada görmediğimiz Swain bir değişikliğe gidiyor. Daha fazla yetenek atacak olan şampiyonu destek pozisyonunda görebiliriz. Aldığı zayıflatmanın ardından çokça mana sıkıntısı yaşayan Yuumi, biraz daha geç oyun ve mana odaklı oluyor. Yani Riot, hasarından kısıp oyuncuları işlevselliğe yönlendiriyor.

Caitlyn yama

Zayıflatmalar

  • Aphelios: Q’nun Gözcü Taret’inin etkinleşme menzili azaldı; Gözcü Taret’in etkinleşme süresi arttı. Q’nun Runaan’ın Kasırgası’yla fırlattığı okun rakiplerin deşip geçme etkisi kalktı; Infernum’un kritik vuruş gerçekleştirdiğinde yaptığı alan etkili atışların sayısı azaldı; Infernum’un Runaan’ın Kasırgası’yla birlikte yaptığı alan etkili atışların sayısı azaldı; Infernum’un Runaan’ın Kasırgası’yla birlikte kritik vuruş gerçekleştirdiğinde yaptığı alan etkili atışların sayısı azaldı; Infernum’un Runaan’ın Kasırgası’yla birlikte yaptığı alan etkili atışların boyutu küçüldü.
  • Fiddlesticks: W’nun minyonlardan kazandığı iyileşme azaldı.
  • Lee Sin: W’nun bekleme süresi arttı.
  • Ornn: Taban zırhı azaldı.
  • Thresh: W’nun bekleme süresi ileri yetenek seviyelerinde arttı.
  • Twisted Fate: W’nun bekleme süresi ilk yetenek seviyelerinde arttı ve artık sabit değil.

Bir süredir zayıflatma oklarının hedefinde olan Aphelios, yetenek kitinin gücünden dolayı çok dikkat isteyen bir şampiyon. Fakat bu zayıflatma özellikle Ebedi Kılıç + Runaan’ın Kasırgası dizilimine bir balta vurarak şampiyonun erken bir şekilde çok güçlenmesinin önüne geçebilir. Bu da profesyonel arenadaki seçim oranını azaltabilir. Hep beraber izleyip göreceğiz. Gelen zayıflatmaların neredeyse hepsi profesyonel arenayı hedef alıyor. Orta koridor ittirip haritada dolaşan şampiyonların çok güçlü olduğu bu metada akla gelen ilk isim Twisted Fate de zayıflatılan şampiyonlar arasında. Aphelios’a cevap olarak alınan Ashe‘in en büyük yardımcısı Thresh de kritik yeteneği W‘suna bir zayıflatma alıyor.

pulsefire_thresh_lol yama

Yeni gelecek kostümler, giderilen hatalar gibi detaylar için buraya tıklayıp yazının orijinal haline ulaşabilirsiniz!


Zula Kadınlar Ligi’nin en fazla skor alan oyuncuları belirlendi

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL