Connect with us

LoL

League of Legends 26 Haziran Oynanış Gündemi paylaşıldı

League of Legends 26 Haziran Oynanış Gündemi paylaşıldı!

lol oynanış 10.24 meta

Oynanış Gündemi basitçe, oyuna getirilmesi planlanan değişikliklerden ve geliştirici ekibinin çalışmalarından oluşan bir blog. Bu yazıda yazan değişiklikler üzerinde çalışılan değişiklikler. Yani oyuna gelmeyebilir, gelmesi gecikebilir veya bir sonraki yama oyuna gelebilir. Biz de sizlere kısaca bu paylaşılan yazıyı özetlemeye çalışacağız!

İlk olarak Tahm Kench güncellemesinden bahsedebiliriz. Bu oynanış gündeminde, uzun süredir hiper taşıyıcıların yanında tercih edilen Tahm Kench’in ufak bir güncelleme alacağı duyuruldu.

Tahm Kench’in çok güçlü hissettirmemesinin sebebini yetenek kitinin çok güçlü olmasına bağlıyorlar. Eğer şimdiki halinden daha güçlü olursa eğer bu profesyonel arenanın dengesini çok bozacaktır. Çünkü şampiyon hem harita hareketlerinde hem de takım arkadaşlarını koruma konusunda diğer tüm rakiplerine göre çok daha etkili bir yetenek kitine sahip. Minik güçlendirmelerle birlikte bile çok yüksek kazanma oranlarına sahip olan bu şampiyon için bir kaç değişim düşünülüyor.

Yapılan testlerde ulti yeteneği ve Ham Yap(W) yeteneğinin yerleri değişiyor. Test edilen halinde, rakibi yuttuğunuzda daha fazla hasar veriyorsunuz, takım arkadaşınızı yuttuğunuzda da ona bir miktar kalkan kazandırıyorsunuz. eski ultisi, yeni W’su olan yer değiştirme yeteneği ise biraz daha basitleşiyor ve yepyeni bir takım savaşı başlatma mekaniği haline geliyor. Böylece seviye 6’dan önce koridorda eskisi kadar rahat olamayacak fakat bunun yanında haritada daha etkili olma şansına sahip olacak. Dil Yarası(Q) yeteneğine de küçük bir miktar can yenileme etkisi koymak isteyen ekip tüm bu değişiklikleri oyunu etkilememesi adına Dünya Şampiyonası‘ndan sonra çıkarmayı planlıyor.

Sonraki konumuz ise Otomatik Doldurma. Kısa süre önce otomatik doldurma yerine seçtiğiniz ikinci rolün gelme şansının arttığı bir güncelleme gelmişti. Bunun çok olumlu sonuçlar verdiği açıklandı. Buna biraz daha algoritmik ek yapılarak ikinci seçtiğiniz rolün gelme ihtimali biraz daha artacak. Otomatik doldurma şansı ise biraz daha düşecek. Bu değişikliğin çoğu sihirdarın kazanma oranını artırdığı da belirtiliyor.

  • Önceki Yüzdeler: %91 birincil rol, %4,2 ikincil rol, %4,8 otomatik doldurma
  • Şimdiki Yüzdeler: %90 birincil rol, %7 ikincil rol, %3 otomatik doldurma

Korona virüs nedeniyle Riot çalışanlarının evde çalışmak zorunda kalmasından dolayı eşleştirme sistemi iyileştirmeleri sezon öncesi döneme kaldı. Yani kümeler arası terfi serilerini kaldırmak gibi olan değişiklikler sezon öncesi döneme kalmış gibi duruyor.

Son olarak da ARAM‘dan kaldırılması düşünülen Minik Efsaneler‘in bir süre daha kalmasına karar verildi.

Yazının orijinal haline buradan ulaşabilirsiniz!


Bolulu’dan 22KDA’lık performans! – VFŞL 2020 Yaz Mevsimi 4. Hafta 1. Gün

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL