Connect with us

LoL

League of Legends’a Yeni Başlayanlar için En İyi 7 Şampiyon

Oyuna yeni başlayanlar veya başlamayı düşünenler buraya. Oyuna kolay adapte olabileceğiniz 7 şampiyonu listeledik.

LeagueOfLegends

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri League of Legends. Her geçen gün yeni kitlelere ulaşan League of Legends’a yeni başlayanlar veya başlamayı düşünenler için oyuna kolay adapte olabilecekleri 7 şampiyonu, Dotesports.com’un yaptığı haberden derledik.

Malphite

Eğer oyunda yeniyseniz, üst koridorda oynamak ve koridor aşamasını öğrenmek için tank karakter oynamak iyi bir fikir olabilir. Yetenek seti ve çok çeşitli eşya düzeniyle Malphite, oyunu öğrenme kısmında size epey yardımcı olabilir.

Warwick

Oyundaki en zor rollerden biri kuşkusuz orman. Ancak bu rolü öğrenmek hiçte zor değil. Eğer Warwick’e sahipseniz, orman rolüne kolayca alışabilirsiniz. Zira yetenek setiyle orman kamplarını kolayca dönebilen Warwick, yeni başlayanlar için temel ormancı tecrübesini kazandırabilecek bir karakter.

LEC karşılaşmalarına özel bir Lee Sin videosu paylaşıldı

Caitlyn

Basit yetenek kiti ve uzun saldırı mesafesiyle Caitlyn, yeni başlayan oyuncular için en iyi şampiyonlardan biri. Uzun saldırı mesafesiyle, takım savaşlarında kolayca pozisyon alabilen Caitlyn, yetenek setiyle birlikte saldırı gücü taşıyıcısı rolünde olabildiğince kendinizi geliştirmenizi sağlayabilir.

Annie

450 mavi özle alabileceğiniz Annie, orta koridor veya destek rolünü kavramanız için tercih edilebilir. Yetenek setiyle birlikte yeni başlayan oyunculara stack’lerini kontrol etmesini öğreten Annie ayrıca oyuna yeni başlayanların doğal olarak zorlandığı minyon biçmede de epey yardımcı oluyor. Zira Q’su ile minyon biçtiğinizde mana bedelini geri kazanabiliyorsunuz.

Sivir

450 mavi özle satın alabileceğiniz bir başka karakter olan Sivir, oyuna yeni başlayan oyuncuların mutlaka sahip olması gereken bir şampiyon. Basit yeteneklere sahip saldırı gücü taşıyıcısı karakter, yetenek setiyle takım savaşlarında arkada durarak iyi hasar çıkartmanızı sağlayabilir. Defans yeteneğine de sahip olan Sivir’le alt koridorda güzel işlere imza atabilirsiniz.

Urgot’ta birtakım değişiklikler düşünülüyor

Sona

Yeni başlayan oyuncular için en iyi destek karakterlerinden biri Sona’dır. Zira her yeteneği otomatik olarak belli bir mesafe içindeki rakiplere giden Sona’yı oynarken yetenek kaçırma gibi bir endişeniz pek olmaz. Sadece ultisini kullanırken biraz zorlanabileceğiniz Sona’yla oyunun kaderine etki edebilirsiniz.

Veigar

Pasifi sayesinde oyun içinde kolaylıkla yetenek gücünüzü arttırabileceğiniz Veigar, orta koridorda iyi işler yapmanızı sağlayabilir. Basit yeteneklere sahip karakterle oyuna yeni başlamış olsanız bile takımınızı taşıyabilir, duruma göre bir rakip oyuncuyu tekleyebilirsiniz.

League of Legends’ta derecelinin durumu hakkında ne biliyoruz?

Okumaya ve yazmaya meraklı biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

LoL