Connect with us

LoL

Lucian, 2020 Dünya Şampiyonası etkinliğinde en çok yasaklanan şampiyon oldu

Bu seneki şanlı kostüme sahip olacak olan Lucian, 2020 Dünya Şampiyonası’nda oldukça dominant gözüktü.

Lucian

Lucian, yüzde 78,9’luk yasaklama oranıyla 2020 Dünya Şampiyonası ana etkinliğinde en çok yasaklanan şampiyon oldu.

Lucian 2020 Dünya şampiyonası

Üç koridora da esnetilebilme yeteneği ile şampiyon, metada önemli bir öneme sahip. Öne çıkan pozisyonu Saldırı Gücü Taşıyıcısı rolüyle çok az başarı elde etmesine rağmen, üst veya orta koridorda oynanabilir halde. Turnuva boyunca orta koridorda, özellikle mavi tarafta baskın seçim olduğu görüldü.

Lucian, Oracle Elixir ve Game of Legends’in verilerine göre, koridor hakimiyeti ve üçlü esnetilebilme yeteneği nedeniyle, 2020 Dünya Şampiyonası etkinliği sırasında oyunların yüzde 78,9‘unda yasaklandı.

Lucian orta koridorda en öne çıkan şampiyon olmasına rağmen, bir maç için alt koridorda oynandığını gördük. Tarihsel olarak Avrupa’nın en büyük oyuncularından biri olan G2’nin alt koridoru Perkz, yarı finalde nihai kazanan DAMWON Gaming’e karşı seçim aşamasında Lucian’ı kilitlemişti. G2 alt koridoru bu maçta galibiyet alamamıştı.

2020 Dünya Şampiyonası ana etkinliğinde en çok yasaklanan ikinci ve üçüncü şampiyon Nidalee ve Twisted Fate oldu. Her iki şampiyon da oyunların sırasıyla yüzde 63,2 ve yüzde 60,5’inde yasaklandı. Özellikle Twisted Fate, kitindeki global ultisi ve anında sersemleten altın kartı nedeniyle orta koridorda kendisini göstermeyi başardı.

Worlds 2020 League x MasterCard ürünleri dakikalar içerisinde tükendi

1 Yorum

1 Comment

  1. Pingback: LoLespor'un düzenlediği Elegeçir etkinliği tamamlandı!

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL