Connect with us

Espor

Michael Jordan espor sektörüne yatırım yaptı!

Michael Jordan espor sektörüne yatırım yaptı!

NBA efsanesi Michael Jordan‘dan espor atağı geldi. Son dönemde büyük bir yükselişin içine giren ve birçok yatırımcının dikkatini çeken espor alanında gelmiş geçmiş en iyi basketbolcu olarak gösterilen Michael Jordan da yer alacak. Jordan, Liquid‘in sahibi aXiomatic grubuna yatırımcı olarak dahil oldu.

Team Liquid’in resmi Twitter hesabı ve axiomaticgaming.com üzerinden yapılan bir paylaşımla büyük ses getiren bu hamle, sadece Jordan ile alakalı değildi. Jordan’ın yanı sıra Declaration Capital isimli aile firması da aXiomatic’in yatırımcıları arasında kendine yer buldu.

“Gelecek neslin spor kitlesi espor kitlesi olacak”

Bu gelişme sonrasında bir açıklama yapan, aXiomatic yöneticilerinden Ted Leonsis, gelecek neslin spora bakış açısının espor bazında olacağını dile getirdi. “Gelecek neslin spor kitlesi espor kitlesi olacak” diyen Leonsis, esporun spor ve eğlence alanlarında en çok büyüyen sektör olduğunu, aXiomatic’in de bu sektörün önemli taşlarından biri olduğunu belirtti.

Bu gelişmeler sonrasında bir açıklama da Michael Jordan’dan geldi. G.O.A.T olarak anılan ünlü isim, spor sektöründeki portföyüne esporu da eklediği için mutlu olduğunu söyledi. Esporun hızlı büyüyen bir sektör olduğunun altını çizen Jordan, böylesine büyük bir yatırımcı grubuyla çalıştığı için mutluluk duyduğunu sözlerine ekledi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor