Connect with us

Twitch Haberleri

Ninja sosyal medyadan Twitch’e fena yüklendi

Ninja’nın Twitch kanalında uygunsuz içerikler gösterildi.

Ninja, 3 milyon takipçiye ulaşan ilk Twitch yayıncısı oldu

Popüler Fortnite yayıncısı Ninja geçtiğimiz günlerde Twitch’ten ayrılarak yayın hayatına Microsoft ile yaptığı anlaşma sonrasında Mixer’de devam etmeye karar vermişti. Kanalı bıraktıktan sonra Twitch yayıncının kanalını bir nevi reklam platformu haline getirmişti. Olaylar da işte tam burada başladı.

Yayıncının kanalında farklı kanalların reklamını yapmaya başlayan Twitch, skandal bir harekete imza attı. Ninja’nın Twitch kanalında uzun bir süre +18 içeriklerin yer aldığı kanalların reklamı yapıldı. İşin ilginç yanı ise Twitch’in bu duruma el atması saatler sürdü. Yani yayıncının kanalına girenler uzun süre +18 içeriklerle karşılaştılar.

Bu konu hakkında sosyal medya hesabından bir video yayımlayan Ninja, Twitch’e adeta ateş püskürdü. Bu durumun kendisine zarar verdiğini söyleyen yayıncı aynı zamanda çocukların bu içerikleri görmesinden duyacağı problemleri hatırlattı.

İşte Ninja’nın videosu

 

Yaşanan olayların ve Ninja’nın açıklamalarından sonra Twitch CEO’su da bir açıklama yaptı. Yaşananlar için herhangi bir mazeretleri olmadığını söyleyen Emmett, direkt olarak Ninja’dan özür diledi. Ayrıca +18 içerik kanalların yasaklanma süreci boyunca kanal önerilerini de kapattıklarını duyurdu.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Twitch Haberleri