Connect with us

Dota 2

Nvidia’nın son güncellemesi Dota 2’de sorunlara yol açıyor!

Nvidia ekran kartına sahip Dota 2 oyuncuları sorunlar yaşıyor.

Bazı Dota 2 oyuncuları Nvidia’nın son güncellemesinden sonra FPS düşüşü yaşadıklarını sosyal medyada gündeme getirdi. En güçlü kartlar dahi sıkıntı çekiyor.

Dota 2’nin Steam sayfasında Nvidia Geforce 8600/9600 GT ekran kartının oyun için yeterli olduğu yazıyor. 2008’de çıkan orta ölçekli bu kartı bırakın Nvidia’nın son güncellemesinden sonra RTX 2060’lı sistemler bile sorun yaşamaya başladı. Reddit’te ise bir kullanıcı sorunun donanım kaynaklı değil büyük ihtimalle yazılım kaynaklı olduğundan bahsetti.

Card

“441.08 sürücüleriyle alakalı gibi görünüyor. 441.12’de düzeltildi mi test edemedim ama 441.08’den beri oynadığım oyunlarda bende de FPS düşüşü var. Yeni bir yazılım güncellemesi veya geri dönme beklememiz gerek.” 

Bu tarz hatalar ayrıca Nvidia’da ilk kez de olmuyor. 436.48 güncellemesi de Apex Legends‘da bazı problemlere neden olmuştu.

Espor yazarı, içerik üreticisi. Gazi Üniversitesinde, Elektrik-Elektronik Mühendisi olmaya çalışan acımasız bir defans oyuncusu. Şef Editör, he bir de Fenerbahçeli. DM atın ben size dönerim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2