Connect with us

LoL

Ocasio-Cortez: LoL oynamak Kongre’deki sabrımı korumama yardım etti

ABD’li siyasetçi, LoL’ün siyasi hayatındaki etkisinden bahsetti

ocasio-cortez

ABD’li siyasetçi Alexandria Ocasio-Cortez, yaptığı Among Us yayınında League of Legends’ın siyasi hayatına nasıl etki ettiğinden bahsetti.

Demokrat Parti’nin sürekli halkın gözü önünde olan Kongre üyesi Ocasio-Cortez, yine oyunlarla ilgili yaptığı bir açıklamayla gündeme oturdu. Daha önce de League of Legends’taki toksik oyuncularla uğraşmanın Twitter’daki sağcılarla uğraşmanın yanında çocuk oyuncağı olduğunu belirten isim, yaptığı Among Us yayınında League of Legends oynamanın sabrına nasıl bir etki ettiğinden dem vurdu. Cortez, ELO hell’de kalmanın zorluğundan bahsederken bu durumun kendisinin sabrını korumasına yardım ettiğini belirtti.

ABD’li siyasetçi Cortez: Feedleyen çocukların yanında Twitter sağcıları çocuk oyuncağı

Ocasio-Cortez, yayınındaki oyuncuların sorularını cevaplandırırken genelde işlevsel destek karakterleriyle agresif oynamayı tercih ettiğini belirtti. Among Us yayını yapan siyasetçi, ardından aşağıdaki ifadelerle League of Legends’taki toksik oyuncularla yaşadığı deneyimleri belirterek bunun siyasi hayatında ihtiyaç duyduğu sabrı korumasında yardımcı olduğunu söyledi.

Soru: League of Legends sohbetinde sakinliğini korumak zorunda olmanın Kongre’de adaba uygun davranman gerektiğinde siyasi kariyerine yardım ettiğini düşünüyor musun?

Cevap: Evet, katılıyorum. Mesela elo hell’de takılıp kalmak çok sabır gerektiriyor. Başlangıçtan beş dakika sonra sinirlenip oyundan çıkan on iki yaşındaki çocuklarla uğraşıyorsun, sabrını geliştirmeye gerçekten de yardım ediyor.

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL