Connect with us

Güncel

Oxford İnternet Enstitüsü’nden oyunlar ve mutluluk araştırması!

Araştırmalara göre oyun oynayan kişiler oynamayanlardan daha mutlu!

oyunlar ve mutluluk

Dünya çapında süren “Oyunlar zararlı mıdır?” tartışmaları sürerken Oxford İnternet Enstitüsü’nden oyunlar ve mutluluk araştırması yayınlandı.

Hem ülkemizde hem de Dünya’da oyunlar hakkında tartışmalar tam hızla devam ediyor. Bir taraf oyunların şiddete yönelttiğini savunurken diğer taraf ise oyunların faydalı araçlar olduğunu savunmaya devam ediyor.

Her ne kadar oyunların zararlı olduğunu savunan bir kitle olsa da resmi kurum ve kuruluşlar bile oyunların iyi yanlarını kullanmaya çalışmaya devam ediyor. Bunun son örneklerinden birini ise Londra Belediyesi‘nde görebiliyoruz.

Oyunların faydaları hakkında yapılan çalışmalara bir yenisi ise Oxford Üniversitesi tarafından eklendi. Oxford İnternet Enstitüsü tarafından yürütülen çalışmanın sonucuna göre oyun oynayan kişiler daha mutlu olarak görünüyor. 18 yaşının üzerindeki 3274 kişi üzerinde yapılacak testlerin sonucunda video oyunu oynayan kişilerin daha mutlu olduğu sonucu ortaya çıktı. 2 farklı şirketin 2 oyunu üzerinde yapılan testlerde günde 4 saat oyun oynayan kişilerin oynamayanlara göre daha mutlu olduğu sonucuna varıldı.

Doğru kullanımı ile video oyunlarının hem insanların mutluluğuna etkisi, hem de iş imkanı yaratma olasılığı hakkında araştırmalar gün geçtikçe artıyor. Önümüzdeki günlerde de bu çalışmalara ve bunların sonucu olarak yapılacak aktivitelere yenileri de eklenecek gibi görünüyor.

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel