Connect with us

Espor

Papara SuperMassive League of Legends ekibinde Tacocat ayrılığı!

Papara SuperMassive League of Legends takımında değişim rüzgarları devam ediyor.

Papara SuperMassive League of Legends ekibinde Tacocat ayrılığı!

Geride bıraktığımız 6 Mart Pazartesi günü takımın yeni üyelerinden Christopher Leo “Tonbalıklı” Willekens’in açıklamaları ile gündemimize gelen Papara SuperMassive League of Legends takımında aynı gün bir ayrılık yaşandı.

6 Mart Pazartesi günü 23.00 sularında takımın resmi sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılan bir açıklama ile birlikte, takıma geçtiğimiz yılın aralık ayında katılan koç Can “Tacocat” Gormezano ile yolların ayrıldığı duyuruldu.

Papara SuperMassive’de HolyPhoenix hem oyuncu hem ana koç olacak!

Takım tarafından yapılan açıklamada belirtilene göre son dönemde alınan sonuçların ardından tüm oyuncular ve koçların da dahil olduğu bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Bu toplantı sonrasında oyun hakkındaki görüş farklılıkları sebebiyle Can “tacocat” Gormezano ile karşılıklı anlaşarak yolların ayrıldığı bilgisi paylaşıldı.

Paylaşılan bir diğer bilgiye göre ise Şampiyonluk Ligi 2023 Kış Mevsimi’nin 6. haftasından itibaren geçerli olmak üzere takımda ADC rolünü üstlenen Anıl “HolyPhoenix” Işık, hali hazırdaki bu görevine ek olarak tacocat’in ayrılması ile boşalan koç görevini de üstlenecek.

HolyPhoenix: “Geçmişteki birçok takımımda bu görevi zaten üstleniyordum”

25 yaşındaki tecrübeli espor oyuncusu Anıl “HolyPoenix” Işık, aldığı yeni sorumluluk hakkındaki ilk açıklamasını 7 Mart Salı günü kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptı. Takımının duyuru gönderisini alıntılayan isim, şunları dile getirdi:

“Geçmişteki birçok takımımda bu görevi zaten üstleniyordum. SUP bunu bu şekilde paylaşan tek takım oldu şeffaflık için. Oyuncu/Yayıncı/Influencer/Koç olarak elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Destekleriniz için çok teşekkürler.”

Tacocat: “Split devam ettiği sürece yorum yapmak istemiyorum”

Papara SuperMassive League of Legends takımının teknik ekibinde gerçekleşen bu değişim rüzgarı sonrasında yolların ayrıldığı Can “tacocat” Gormezano’dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı ilk paylaşımda Gormezano, “Alınan karara dair, en azından split devam ettiği sürece yorum yapmak istemiyorum.” sözlerini dile getirip birlikte çalıştığı herkese başarılar diledi.

Açıklamasının devamında ise tacocat şöyle konuştu:

“Superweek’te ortaya çıkan problemleri çözmek için elimden geleni yapmak isterdim, kısmet değilmiş. En azından kendi adıma neleri daha iyi yapmış olabileceğimin farkındayım, ve bunlardan ders çıkaracağım. Takımın başarısı adına başkalarının da aynısını yapmasını umuyorum.”

Koç tacocat’in ardından analist KapiZiom da takıma veda etti

6 Mart Pazartesi günü yaşanan ayrılığın ve görev değişikliğinin ardından, 8 Mart Çarşamba gününün sabah saatlerinde Papara SuperMassive League of Legends takımda bir ayrılık yaşandı.

Yapılan son açıklamada belirtilene göre koç ekibindeki görev değişikliği nedeniyle Polonyalı 17 yaşındaki analist Kacper “KapiZiom” Moskalczyk ile yolların ayrılması kararı alındı.

tacocat’in bıraktığı görevi HolyPoenix’in üstlenmesi gibi, KapiZiom’un bıraktığı analistlik görevini de koç ekibinde benzer bir görevi üstlenen Kaan “Rider” Hacı baltalı üstlenmeye devam edecek.

17 yaşındaki isim bu ayrılığın ardından “Bu kısa yolculukta bana destek olan herkese çok teşekkür ederim.” sözleri ile destekçilerine teşekkür ederken, gelecek teklifleri değerlendirebileceği mesajını da paylaştı.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT Sistem Gereksinimleri 2023: VALORANT Kaç GB?

VALORANT Ajanları tam liste! VALORANT kaç tane ajandan oluşuyor?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor