Connect with us

Black Desert Online

Pearl Abyss x Blitzway iş birliği ile özel olarak yapılan Dark Knight figürü ile tanışın!

Pearl Abyss x Blitzway iş birliği ile özel olarak yapılan Dark Knight figürü ile tanışın!

Black Desert Online Dark Knight figürü

Pearl Abyss x Blitzway iş birliği ile özel olarak çıkarılan Black Desert Online Dark Knight figürü ile tanışın!

Güney Kore merkezli video oyun geliştiricisi ve yayıncısı Pearl Abyss ve üst düzey figür eserleri ile bilinen Blitzway yaptıkları iş ortaklığı ile birlikte oyun dünyasının en dikkat çekici eserlerinden birine imzasını attılar. Bu iş birliği ile birlikte Black Desert Online evreninin asil karakterlerinden biri olan Dark Knight diğer adı ile Kara Şövalye bizim dünyamızda hayat buldu. İşte karşınızda Black Desert’ın en güçlü sınıflarından biri olan Dark Knight ve Blitzway’ın ellerinden yapılmış o eşsiz figürü!

Dark Knight Figürü Hakkında İlk İzlenim ve Kutu Açılım Süreci

Gaming in Turkey ajansı tarafından incelememiz için gönderilen ürün inanılmaz sağlam bir paketleme ile gönderilmişti. İlk izlenim böyle durumlarda önemli rol oynar, kargonun gelmesi ile birlikte bu figürün küçük bir sanat eseri olduğunu direkt olarak anlamıştım. Paket ve kutu açma işlemlerinin hemen ardından figürü kendi özel standına yerleştirmeye ve parçalarını birleştirmeye başladım. Böyle aşırı detaylı figürlerde yerleştirme yaparken birkaç fazladan detay da gözünüze çarpıyor ve daha da heyecanlanmaya başlıyorsunuz. Daha önce çok fazla figür inceleme şansım oldu ancak bu figürde gördüğüm kadar detayı hiç bir figürde görmedim. Bahsettiğim detaylar asla şurası böyle olmuş şurası şöyle olmuş değil. Dark Knight’ın takmış olduğu eldivene kadar tüm detaylar ince bir işçilik ile işlenilmiş resmen.  Ben figürü tamamladığımda karşımda bana göre oyun dünyasının en detaylı ve güzel figürü duruyordu. Kendi RGB aydınlatması ve duruşu ile Kara Şövalye resmen çevresine bir aura yayıyordu.

Figür 55 santimetre uzunluğunda ve yaklaşık olarak 22 santimetre genişliğe sahip bir stant ile geliyor. Stant Dark Knight’ı hafiften mavi bir ışık ile aydınlatarak, Kara Şövalyemizin tüm kötü enerjisini ortaya çıkarıyor gibi ve bu figürün çevresine inanılmaz güzel bir hava katıyor. Sadece ışıkla da değil tabi ki bir dikkat çeken özellik ise Dark Knight’ın zırhında bulunan gül detayı, bu gül Blitzway sanatçıları tarafından resmen özenle yapılmış. O kadar gerçekçi duruyor ki insanın dikkatini çeken en büyük detaylardan biri olarak yazılabilir. Benim figürde dikkatimi çeken bir diğer özellik ise Dark Knight’ın zırhının ve kılıcının gerçekten keskin olması. Genelde oyun figürlerinde gerçekçilikten uzak ve gelişi güzel tasarımlar, detaylar, tercih edilirken elimde bulunan bu figür resmen gerçeklikten bir parça olarak bizlere bakıyor!

Yazımı tamamlarken bu figürü incelemem için gönderen Gaming in Turkey ekibine buradan tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

Ay Işığı Altında Yükselen Kül Rengi Alev

Black Desert Online Dark Knight Figürü

Figür tam 55 santimetre boy uzunluğuna ve 40 santimetre genişliğe sahip

Her açıdan poz özelliği

Yüksek ışık destekli özel stant

Gerçekçi yüz ve vücut dinamikleri

Özel olarak işlenmiş zırh ve silah detayları

 

İlk olarak 19 Haziran 2021 tarihinde adını duyduğumuz ve ilk bakışı yapılan figür Blitzway sanatçılarının özel uğraşları sonucunda tamamen gün yüzüne çıktı. Black Desert Online evreninin en asil sınıflarından biri olarak bilinen Dark Knight oldukça büyük bir fan kitlesine sahipken bu figür ile birlikte hayranlarını oldukça arttırmış durumda. Tüm detayları ile birlikte, oyunun ve karakterin tüm enerjisini taşıyan figür, duyurulduğu ilk günden beri tüm Black Desert Online oyuncularının gözdesi olmuş durumda!

 

Pearl Abyss bu zarif figürün yapılış bölümüne ait kısa bir kesiti de oyuncular ile paylaşmayı unutmadı.

Sayılı olarak çıkarılan bu figür 17 Aralık 2021 tarihi ile Pearl Abyss Store’da yerini alırken oyunculardan bu ürüne karşı büyük bir ilgi olduğu görüldü.

Pearl Abyss x Blitzway iş birliği ile özel olarak yapılan Dark Knight figürü ile tanışın!
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Black Desert Online