Connect with us

Güncel

PlayStation 5 karaborsaya düştü!

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde satışa çıkan PlayStation 5 stok sıkıntıları yüzünden karaborsaya düştü.

Playstation 5 Tanıtım Etkinliği

Bilindiği üzere merakla beklenen yeni nesil konsollar sonunda çıkış yaptı. Hem PlayStation 5, hem de Xbox Series X dünyanın önde gelen ülkeleriyle birlikte Türkiye’de de satışa çıkan konsollar yoğun ilgi gördü. Aslında 8299 TL’den çıkan yeni nesil konsolların bu kadar talep görmesi beklenmiyordu. Çünkü günümüz koşullarında 8299 TL gerçekten çok yüksek bir meblağ.

Bu yüksek fiyat etiketine rağmen, hem PlayStation 5, hem de Xbox Series X stokları şu anda tükenmiş durumda. Hali hazırda Microsoft Series X’in teslim tarihi için Aralık ayının ilk haftasını işaret ediyor. Sony tarafında teslim tarihinin ne zaman olacağı ise tamamen belirsiz.

Hal böyle olunca karaborsacılara da gün doğmuş durumda. PlayStation 5’i ön sipariş ile alanlar bu konsolları bazı ikinci el siteleri üzerinden absürt fiyatlarla satmaya başladı.

Normal fiyatı 8299 TL olan PlayStation 5 hali hazırda bazı siteler üzerinden 15.000 TL’ye varan fiyatlardan satılıyor.

Elbette bu durum önümüzdeki günlerde normale dönecektir. Hali hazırda dünyanın pek çok ülkesinde stok sıkıntılarının yaşandığı biliniyor. Muhtemelen bu sıkıntılar hemen de çözülmeyecek.Fakat şunu da göz ardı etmemek gerekiyor. Hali hazırda PlayStation 5’e özel bir oyun yok. Birinci parti çıkış oyunları PlayStation 4’e de geldi. Özetle şu anda acele etmeyi gerektirecek bir durum söz konusu değil.

VALORANT Spike Cup 3 Yayıncı Özel turnuvasında finalistler belli oldu!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel