Connect with us

Espor

pr1me: “Suçsuz bulundum”

Geçtiğimiz yıl gündeme gelen Mustafa “pr1me” Bilici, uzun süre sonra ilk defa konuştu.

pr1me: "Suçsuz bulundum"

Profesyonel League of Legends oyuncusu Mustafa “pr1me” Bilici, 2021 yılının Temmuz ayında gündeme, Hamza “Maximillion” Kandemir’in açıklamaları sonrası istismar iddiaları ile gelmişti. Olayın üzerinden yaklaşık bir buçuk yılın geçmesinin ardından Bilici, yaptığı açıklama ile birlikte aklandığı açıklayıp, espor dünyasına geri döndüğünü duyurdu.

Geride bıraktığımız dönemde oyuncu hakkındaki istismar iddialarının ardından takımı Galakticos yollarını ayırmış, oyuncu hakkında Lolespor yönetimi ise adli süreç tamamlanıncaya kadar Riot Games müsabakalarından uzaklaştırılması yönünde bir karar almıştı.

Adli mercilere sevk edildiği bilinen olayda yeni gelişme ise yaklaşık 1.5 yıl sonra yaşandı. 15 Kasım Salı gününün akşam saatlerinde açtığı yeni bir Twitter hesabı üzerinden Mustafa “pr1me” Bilici, son durumu paylaştı.

pr1me: “Açılıp yürütülen dava süreci 1 Kasım 2022 tarihinde sonlandı”

Paylaştığı Tweet’te kendisi hakkında açılan davanın 1 Kasım 2022 tarihinde sonlandığını dile getiren genç oyuncu, kendisine yönelik açılan dava hakkında şu sözleri dile getirdi: “Tarafıma yönelik açılan dava gerekli tüm kanun ve gerekçelerle lehime sonuçlandı ve suçsuz bulundum.”

Bu haberi paylaşmasının haricinde Bilici, espor dünyasına geri döndüğünü dile getirip, Kuzey Amerika ve Avrupa bölgelerinden gelecek olan tekliflere açık olduğunu söyledi.

pr1me: "Suçsuz bulundum"


İlginizi Çekebilir:

Dünya yıldızı Neymar’dan CS:GO oyuncusu s1mple’a tebrik

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor