Connect with us

PUBG Mobile

PUBG Mobile cihaz engelleme özelliğine kavuştu

Oyunda hile kullananlar artık direkt olarak cihazları üzerinden yasaklanabilecek.

PUBG Mobile cihaz engelleme özelliğine kavuştu

Mobil oyun dünyasının en çok sevilen oyunlarından biri olan PUBG Mobile, oyundan yasakladığı hile kullanan hesaplar ile sık sık gündemimize geliyordu. 15 Aralık Çarşamba günü ise oyunun sosyal medya hesapları üzerinden oyuncuları sevindirecek bir haber paylaşıldı. PUBG Mobile cihaz engelleme özelliği sonunda oyuna eklendi.

Oyunun resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamaya göre 3. parti program kullanmaya çalışan kullanıcılar artık cihaz engelleme özelliği ile oyundan süresiz bir şekilde uzaklaştırılabilir. Böylece oyuncunun cihazı kalıcı olarak yasaklanır ve artık o cihazda oturum açmak veya yeni oyun hesapları oluşturmak mümkün olmayacak.

Oyuncular tarafından da oldukça olumlu karşılandığı görülen PUBG Mobile cihaz engelleme özelliği hakkında resmi Reddit topluluğu üzerinden bir açıklama yapan Tencent Topluluk Takımı üyesi Errora403, “Adil bir rekabet ortamı sağlamaya kararlıyız, bu nedenle dürüstlüğü korumanızı, hesaplarınıza değer vermenizi ve oyunda sportmen bir davranış sergilemenizi istiyoruz.” sözlerini kullanarak bazı soruların cevabını verdi.

Kasıtlı olarak hile yapan ve oyun ortamını olumsuz etkilemeye devam eden kullanıcıların cihazlarını belirlediklerini ve kaydettiklerini belirten Errora403, cihazın kötü amaçlarla kullanıldığı tespit edildiğinde cihazların yasaklandığını söyledi.

“Bir cihaz yasaklanırsa hesap da etkilenir mi?” sorusuna da cevap veren Tencent Topluluk Takımı üyesi, eğer hesap normal bir şekilde kullanılabiliyorsa hesabınıza başka bir cihazdan giriş yapabileceğinizi belirtti.


İlginizi Çekebilir:

Red Bull M.E.O. Wild Rift’te Türkiye’nin en iyi takımı belli oluyor!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


PUBG Mobile