Connect with us

Espor

PUBG Mobile devasa sayılarla karşımızda

PUBG Mobile devasa sayılarla karşımızda!

PUBG‘nin Android ve iOS’ta oyuncularla buluşan versiyonu PUBG Mobile devasa sayılarla karşımızda. Tencent’in tüm dünyayı kasıp kavuran oyunu, 400 milyon indirme sayısını geçti. Oyunun günlük oyuncu sayısı ise 50 milyon olarak paylaşıldı. Bu devasa sayılar Çin’in dahil olmadığı istatistiklerden elde edilmiş.

400 milyon kez indirilen ve günlük 50 milyon oyuncu istatistiği bulunan yapım, bu sayıları Çin’deki oyuncular hariç tutularak elde etmiş. Tencent kaynaklı olmasa da, oyunun Çin bünyesinde günlük 70 milyon oyuncu tarafından oynandığı söyleniyor.

pubg mobile

PUBG’nin telefonda oynanan bu versiyonu birçok yeni özellik ile değişmeye devam ediyor.

PUBG Mobile’ın teröristlerle mücadele temalı yapımı

Tencent henüz bu yapımdan Çin’de gelir elde edemiyor. Henüz gerekli onayları alamayan yapımcı firma, Heping Jingying veya Game for Peace adında bir oyun daha piyasaya sürdü. esportsobserver.com‘un verdiği bilgilere göre, yeni oyun temelinde PUBG Mobile gibi olsa da teması teroristlerle mücadele ve Çin Ordusu üzerinden ilerliyor. Bu tarzda bir yapım Çin tarafından onaylandı ve para kazanılabilir hale geldi. Firma, gelir modelini bu oyun üzerinden kuruyor.

Peki yeni oyundan ne kadar kazanabilirler?

PUBG Mobile’ın Çin’deki verileri tam olarak bilinmese de Reuters’ta çıkan bir yazıya göre PUBG Mobile’ın Çin’deki günlük ortalama oyuncu sayısı 70 milyon olarak söyleniyor. Bu da Tencent’in yeni oyunuyla Çin’de yıllık 1,5 milyon dolar kazanabileceğini gösteriyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor