Connect with us

Espor

PUBG Mobile Dünya Şampiyonası izleyici rekoru kırdı!

PUBG Mobile Dünya Şampiyonası

Popüler oyunun yeni turnuvası PMGC ya da Türkçe adıyla PUBG Mobile Dünya Şampiyonası izleyici rekoru kırdı. Turnuva 2. gününde 1.58 milyon izlendi.

PUBG’nin dünya çapında popülerliği günden güne artıyor. Oyunu oynayan kişi sayısı arttıkça turnuvalara olan merak da buna oranla artıyor. PUBG Mobile’ın bir önceki izleyici rekoru bu yılın başlarında kırılmıştı. PUBG Mobile World League sırasında kırılan rekor 1.1 milyon izleyiciydi. Bu rekor PMGC sırasında tazelendi.

13 farklı dilde ve 4 farklı platformda (NimoTV, Facebook, YouTube, Twitch) yayınlanan ve ortalama 505,194 izlenen turnuva izleyici sayısında da rekor sayıya ulaştı. Zirve izleyici sayısı olarak 1.58 milyon izlenmeye ulaşan PUBG Mobile Dünya Şampiyonası bu sayıyla izleyici rekoru kırdı.

İzleyici rakamları arttıkça PUBG Mobile turnuvalarının çapı da büyümeye devam ediyor. Tencent, 2021 planları arasında PUBG Mobile ödül havuzunu 14 milyon $‘a çıkarmak olduğunu açıklamıştı. Oyuna espor hakkında yeni gelişmeler de yapılan bu açıklamalar arasında bulunuyor. Rekorun kırıldığı PMGC turnuvası 20 Aralık’a kadar sürecek.

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor