Connect with us

LoL

Riot, League of Legends’taki AFK’ler ile mücadele etmek için yeni bir çözüm getiriyor

Riot Games hız kesmeden oyundaki kötü davranışların önüne geçme çalışmalarına devam ediyor!

germsg ve Dreamycsgo

Riot Games, League of Legends‘ın en büyük problemlerinden olan AFK oyuncu durumuna yeni bir çözüm getirmeyi amaçlıyor.

10.24 yaması ile Riot oyuna erken teslim olma ve LP tesellisi özelliklerini getiriyor. Bu da artık takımınızda AFK oyuncu olma durumunu çok büyük bir sorun olmaktan çıkaracak!

Bir süre önce oyunlara erken teslim olma seçeneği gelmişti ve bu özellik sayesinde takımlar dakika 15‘te teslim olmayı seçebiliyordu. 10.24 yaması ile birlikte bu süre eğer takımınızda AFK varsa dakika 10‘a çekilecek. Ayrıca yine takımınızda AFK oyuncunuz varsa oyun sonunda bir miktar teselli LP kazanacaksınız.

LP tesellisi sistemi oyuna getirirken geliştirici ekip bu sistemin kötüye kullanılmaması için bazı önlemler alıyor. Örnek olarak eğer oyundan çıkan oyuncu birlikte oyuna girdiğiniz arkadaşınız ise bu sistemden faydalanamayacaksınız. Ayrıca LP tesellisi her oyunda da çalışmayacak. Bu sistemi haftadan haftaya kullanabileceksiniz.

Bu sistem Riot’un topluluk içerisindeki kötü davranışları en aza indirmek için geliştirdiği sistemlerin en günceli. Bunun öncesinde kötü davranış tespit algoritmalarının geliştirildiğini, şampiyon seçim yasaklama ekranında takım arkadaşlarınızı susturabilme ve raporlayabilme özelliklerinin oyuna eklendiğine tanık olmuştuk.

İlerleyen günlerde bu durumların önüne geçmek için geliştirici ekibin yeni birçok çözümler ürettiğini göreceğizdir!

İzmir’de yaşanan depreme canlı yayında yakalandılar

Elinden kalem düşmeyen...

4 Yorum

4 Comments

  1. Pingback: League of Legends evreninde geçen oyun Ruined King tanıtıldı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL