Connect with us

LoL

Riot Games CEO’su Nicolo Laurent taciz ile suçlanıyor!

Taciz iddiaları mahkemeye taşınmış durumda.

Nicolo Laurent taciz

Oyun dünyasının başarılı firmalarından olan Riot Games’in CEO’su Nicolo Laurent taciz suçlamaları ile karşı karşıya kalmış vaziyette.

Adı daha önce de kadın çalışanlara yönelik olumsuz tutumlar ve cinsiyet ayrımcılığına karışmış olan Riot Games‘in başı bu kez de cinsel taciz iddiaları ile dertte. Şirketin CEO’su Nicolo Laurent’in 2020 yılının Haziran ayında işten çıkartılan eski asistanı Shardon O’Donnell CEO’ya yönelik ağır iddialar ile mahkemeye başvurmuş durumda. Çalıştığı dönemde sözlü olarak sürekli tacize uğradığı ve iş ahlakına yakışmayacak teklifler ile karşılaştığını ifade etmiş olan eski asistanın iddiaları bu kadarla da sınırlı değil.

Nicolo Laurent taciz

 

CEO’nun tekliflerine ve tacizlerine hiç bir şekilde karşılık vermediği için haksız yere işten çıkartıldığından da bahsetmiş olan O’Donnell çalıştığı dönemde ise kendisine mobbing yapıldığını, öğle yemeği molalarının kısıtlandığını ve ekstra mesailerinin ödenmediğini mahkeme dosyasına eklemiş durumda.


Playerbros: Espor Haberleri ve Video İçerikleri

5 yaşından beri oyun oynuyor, bunun son birkaç senesinde de oynadığım oyunlar hakkında yazıyorum. Yarı zamanlı öğrenci, tam zamanlı sıradan insan.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL