Connect with us

Espor

Riot Games Sinatraa için verdiği ceza kararını açıkladı

Sinatraa için alınan karar ve diğer detaylar açıklandı!

Riot Games Sinatraa için verdiği ceza kararını açıkladı

Geçtiğimiz dönemde hakkında cinsel taciz iddiaları ortaya sürülen Jay “Sinatraa ” Won özelinde Riot Games tarafından başlatılan soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Son yapılan açıklama ile de oyuncunun aldığı ceza belli oldu.

Yapılan resmi açıklamaya göre Sinatraa Turnuva Operatörü’nün soruşturmasında tam olarak işbirliği yapmadığı için VALORANT Küresel Rekabet Politikası’nın 8.1 Kuralını ihlal ettiğine karar verildi ve 6 aylık bir sürede yasaklandı. Ayrıca oyuncunun profesyonel davranış eğitimini tamamlaması gerekecek.

“Sinatraa en az iki kez yalan beyanda bulundu”

Riot Games tarafından yapılan açıklamada soruşturma sürecinde yaşananlara da yer verildi. Açıklamada belirtilene göre soruşturma sırasında Rekabetçi Operasyonlar ekibi oyuncunun davranışları hakkında ciddi endişelere sahipti.

Won’un soruşturma sırasında en az iki kez bazı gerçekleri yanlış beyan ettiği ve profesyonel bir VALORANT espor oyuncusundan beklenecek şekilde soruşturmayla işbirliği yapmadığı belirlendiği dile getirilirken, soruşturmanın sürdüğü sırada olayın kolluk kuvvetleri tarafından da araştırıldığı, bu yüzden Riot’un soruşturmasının  ertelendiği belirtildi.

[Güncelleme: 17.05.2021 – 23:50]

Jay “Sinatraa ” Won, 11 Mart tarihinden beri gönderi paylaşmadığı Twitter hesabı üzerinden Riot Games’in açıklamasının ardından kısa bir süre sonra bir açıklama yayınladı.

Oyuncu yayınladığı açıklamada son iki ayını nasıl daha iyi biri olabileceğini ve hakkında çıkan iddiaların diğer ucundaki kişi olan eski kız arkadaşını ne kadar incittiğini düşünerek geçirdiğini dile getirdi ve “Hatalarımdan ders çıkaracağım ve bir insan olarak kendimi geliştirmeye devam edeceğim.” dedi.

Açıklamanın kalan kısmında ise Riot Games soruşturmasına değinildi. Kendisinde olduğu iddia edilen ses ve görüntülerin eski kız arkadaşı ile ilişkisinin sona ermesinin ardından sildiğini belirten oyuncu, bahse konu olan videoyu ortaya çıkaracağını söyleyerek söz vermemesi gerektiğini de ekledi.

Oyuncu açıklamasını “Tekrardan, hayal kırıklığına uğradığım ya da incittiğim herkese gerçekten üzgünüm.” cümlesi ile sonlandırdı.


İlginizi Çekebilir:

MSI 2021’de Kapışma aşamasının 4. gün maçları tamamlandı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor