Connect with us

Espor

Riot Games Toplumsal Etki Fonu dağıtıldı! Türkiye’den 3 vakıf listede

Türkiye’ye ayrılan bağış havuzundan en büyük payı oylama ile seçilen Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı alacak.

Riot Games Toplumsal Etki Fonu dağıtıldı! Türkiye'den 3 vakıf listede

Riot Games’in 2019 yılında hayata geçirdiği Riot Games Toplumsal Etki Fonu kapsamında League of Legends ve VALORANT içerisinde sunulan çeşitli içerikleri satın alan oyuncular, bu fona katkı sağlamıştı.

Geride bıraktığımız 2022 yılının aralık ayında ise Riot Games yaptığı duyuru ile bu fonda 6 milyon dolar büyüklüğünde bir miktarın biriktiğini açıklamış, ardından bir oylama düzenleyerek her ülkede seçilen 3 vakıftan en büyük payı alacak olanı seçmesini oyunculardan istemişti.

12-22 Aralık tarihleri arasında düzenlenen oylamanın ardından ise 28 farklı ülkede en büyük payı alacak vakıflar belli oldu.

Türkiye’de en büyük payı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı aldı

Riot Games’in resmi web sayfası üzerinden 26 Ocak Perşembe günü yapılan açıklama ile birlikte 28 farklı ülkede en fazla yardımı alacak hayır kurumları belli oldu. Belirtilene göre yapılan oylama sonucunda fondan Türkiye’de en büyük payı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) aldı.

Bu fon kapsamında Türkiye’den TEGV haricinde Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı ile Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı da yardım alırken, yardımların boyutu kapsamında net bir rakam paylaşılmadı.

Riot’un açıklamasına belirtilene göre belirlenen bu üç vakıf arasından topluluk oylaması ile seçilen vakıf ülke için ayrılan bağış havuzunun %50’sini alacak, geriye kalan %50’lik bağış bütçesi ise iki vakıf arasında eşit olarak dağıtılacak. Seçilen hayır kurumlarının her birine en az 15.000 Amerikan Doları bağış yapılacağı da paylaşılan bilgiler arasında yer aldı.

Riot Games Toplumsal Etki Fonu kapsamında Türkiye’de seçilen vakıflar

  • Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı
  • Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı
  • Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı

İlginizi Çekebilir: VALORANT Sistem Gereksinimleri 2023: VALORANT Kaç GB?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor