Connect with us

Güncel

Riot, League of Legends’ın maç geçmişini kalıcı olarak devre dışı bırakacak!

Riot Games, League of Legends’ın web maç geçmişi veri tabanının 7 Eylül’de kalıcı olarak devre dışı bırakılacağını resmen duyurdu.

Riot Games, League of Legends’ın web maç geçmişi veri tabanının 7 Eylül’de kalıcı olarak devre dışı bırakılacağını resmen duyurdu.

Riot Games’in dahili anketi, çok az oyuncunun resmi Maç Geçmişi web sitesini kullandığı sonucuna vardı. Paul “RiotAether” Perscheid paylaştığı blog yazısında şu sözlere yer verdi:

Web maç geçmişi, Kulüpler ile benzer bir durumda: Topluluk siteleri, API’lerimiz tarafından sağlanan maç verileriyle sitemizi çok aşan harika şeyler yaptı. Dolayısıyla, Kulüplerde olduğu gibi, işleri tamamen bunlara devredeceğiz. 7 Eylül saat 10:00 civarında,LoL Web Maç Geçmişi sitesi kalıcı olarak çevrimdışına alınacak.”

Resim

Ancak ekip, oyunun tamamının gelecekte geçiş halinde olacağı yeni bir hizmet üzerinde çalışacak. Ayrıca bu aşamada üçüncü taraf sitelerini desteklemeye devam edecekler.

Riot, espor siteleri için League of Legends verilerinin kolayca alınmasını kolaylaştıracak “bir çözüm yaratıyor”

Geçen Nisan ayında, League of Legends’ın web maç geçmişinin olası devre dışı bırakılmasıyla ilgili birçok söylenti vardı . Haber, dünya çapındaki espor yazarları ve veri analistleri arasında çok fazla sıkıntı yarattı.

Leaguepedia ve Oracle’s Elixir gibi çeşitli istatistik tabanlı web siteleri, oyuncuların çevrimiçi maç geçmişine bağlı Riot’un erişim kontrol noktası sistemini kullanır. Bu nedenle, bu özelliğin devre dışı bırakılması, bu sitelerin aniden bozulmasına neden olacaktır.

“Ayrıca, espor siteleri için şu anda veri alma yöntemlerinde bir gelişme olması gereken bir çözüm yaratıyoruz.”

Riot, geçiş aşamasında herhangi birinin istatistik tabanlı verileri kullanması gerekmesi ihtimaline karşı op.gg , porofessor.gg ve Mobalytics gibi siteleri öneriyor.


İlginizi Çekebilir:

League of Legends: Wild Rift 2.4B yama notları paylaşıldı!

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel