Connect with us

Espor

RNG MSI 2021 kapışma etabının ilk gününde C9’ı zorda olsa devirdi

Xiaohu ve GALA, RNG’nin kazanmaya giden yolunu açtı.

MSI 2021

29 dakika ve çok git gelli bir oyun olmasına rağmen LPL’in Royal Never Give Up’ı, MSI 2021 kapışma etabının ilk gününde Kuzey Amerika’nın Cloud9’ını yendikten sonra hala namağlup durumda.

Her iki League of Legends takımı da galibiyet serileri ile grup aşamasını tamamladıktan sonra büyük bir ivme yakaladı. RNG, Grup A’yı 8-0 lık bir skorla domine ederken, C9, C Grubunun ikinci yarısında turnuva favorilerinden DWG KIA’yı alt etmeyi başardı. Ancak RNG , günün erken saatlerinde DWG KIA’yı yendikten sonra da yükselişe geçti.

Draftta RNG, GALA’nın Kai’Sa oynadığı ve Xiaohu’nun üst koridorda klasik Lucian’ını oynadığı çift nişancı kompozisyonunu seçti. Her ikisi de takımın en iyi iki oyuncusu için rahat seçimlerdi ve oyunun erken safhalarında bunun etkileri görüldü. RNG, 20. dakikaya girerken muazzam bir 6.000 altınlık üstünlüğe sahipti.

Ancak oyun ilerledikçe, C9’un takım savaşı kompozisyonu parlamaya başladı. Rell, Malphite ve Morgana’nın kompozisyon üstünlüğü ile bir çatışma yapıldı. Hem Kai’Sa hem de Lucian güçlü olsalar da, LCS temsilcilerinin beşe beş savaşı söz konusu olduğunda sahip oldukları üstünlük yeterli olmadı.

C9 aslında oyunda ilk kez bu savaş ile kazanan bir konuma geldi ve bu da onlara bir baron almaya gitmek için bir fırsat sundu.

Ancak RNG, C9 baron’u bitirirken backdoor oyununa gitti. Wei, Udyr’in eşsiz hızıyla birden fazla geri dönmeyi durdurdu. Bu oyunu bitirmenin çarpıcı bir yoluydu.

Yenilgide bile, bir C9 hayranı için aranacak pek çok olumlu şey var. Erken oyun takım için zor görünüyordu, ancak maça geri dönme dönmek için çok çaba harcayıp bunu başardılar. Takım savaşları ve uyumları, turnuvadaki en iyi takımlara açıkça karşı koyabilir ve MSI bu hafta sonu devam ederken bu dikkat edilmesi gereken bir şey olmalı.

Bu arada, RNG, grup aşamasındaki başarılarının sadece zayıf rakiplere karşı kaynaklanmadığını kanıtladı.

MSI 2021, Pentanet.GG ile RNG arasında yapılacak rövanşla başlayarak 15 Mayıs Cumartesi günü devam edecek tüm aksiyonu yakalayabilirsiniz.

GetsuFumaDen: Undying Moon, Steam üzerinde erken erişime açıldı

Sony, Rocket League, NBA 2K21, CoD: Warzone ve daha fazlası için Play At Home etkinliği kapsamında oyun içi içerik hediye edecek

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor